Kendi Kendine İngilizce Öğrenmek İçin Tavsiyeler


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce, akademik hayattan iş hayatına her alanda karşımıza çıkması muhtemel bir dil olduğu için de ana dilimiz gibi bilmek çok önemlidir. Akademik hedeflerinize ulaşabilmek için gireceğiniz bir takım sınavlarda işinize yarayacak olan İngilizce dilbilgisi sizin daha iyi puanlar almanızı sağlayacaktır. İş hayatında ise sözlü ve yazılı mülakatlardan geçmenizi sağlayacak olan İngilizce, sizi rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlayacak çok önemli bir yetenek olarak karşımıza çıkar. Peki kendi kendine İngilizce öğrenebilmek için neler yapılmalı? Gelin birlikte bakalım.

1- Gramer Konularını Çalışarak Başlayın

İngilizce öğrenmenin en önemli yolu planlı ve programlı bir şekilde çalışmaktır. Gramer konularını çalıştıktan sonra belli kalıplara göre cümleler kurarak düzenli pratikler yapmalısınız. Bunun nedeni ise öğrendiklerinizi kalıcı hale getirmektir. Haftalık ders çalışma programına sadık kalarak çalışmanız halinde başarı kaçınılmaz olacaktır. Öğrendiklerinizi ise düzenli aralıklarla mutlaka tekrar etmelisiniz. Ders çalışacağınız ortam sessiz, havadar ve ışık alan bir yer olmalı. Öğrendiğinizi hemen tekrar ederek testler çözmeniz bilgilerinizi pekiştirmek bakımından oldukça fayda sağlayacaktır.

2- İngilizce Günlük Tutun

İngilizce öğrenmek istiyorsanız onu hayatınızın merkezine koymalısınız. İngilizce günlük tutmak, günlük İngilizce terimlere hakim olmak bakımından oldukça faydalı olabilir. Gün boyunca neler yaptığınızı İngilizce cümlelerle bir deftere yazarak başlayabilirsiniz. Günlük tutmayı alışkanlık haline getirirseniz zamanla İngilizce düşünmeye başlayacağınızı fark edeceksiniz. Böylece İngilizce yazma yeteneğiniz gelişebilir, kendinizi İngilizce olarak ifade etmeniz gereken yerlerde kolayca konuşabilir hale geleceksiniz.

3- Kelime Ezberi Yapın

İngilizce öğrenmek için kelime haznesini geliştirmek oldukça önemli. Bir dili ana diliniz gibi konuşmak istiyorsanız öncelikle o dilde en çok konuşulan kelimelere hakim olmanız gerekiyor. İngilizce öğrenmeye başlarken de başlangıçta günlük en çok konuşulan kelimeleri ezberleyerek başlayabilirsiniz. Kelime ezberi yaparken sözlük kullanabilirsiniz. İngilizce dil seviyenize göre kitaplar okumak ve anlamını bilmediğiniz kelimelerin altını çizerek araştırma yapmak yeni kelimeler öğrenmenizi kolaylaştıracaktır. Diğer yandan ezberlenecek olan kelimeleri bir kağıda yazarak en çok vakit geçirdiğiniz alanlara yapıştırmanız da çok etkili olacaktır.

4- İngilizce Kitap, Dergi ve Gazete Okuyun

İngilizce öğrenirken eğitimini mutlaka farklı metodlarla da desteklemelisin. İngilizce kitap, dergi ya da gazete okumak seçeneklerden birkaçıdır. İngilizce okuyacağınız yazılarda anlamını bilmediğiniz kelimelerin altını çizerek öğrenmeniz kelime haznenizi geliştirecektir. Yabancı kaynakların gazete ve dergilerini okuyarak hem yeni İngilizce terimler öğrenebilir hem de dünyadaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Yeni öğrendiğiniz kelimelerin listesini çıkararak en çok vakit geçirdiğiniz alanlara yapıştırabilirsiniz. Kelime kumbarası hazırlayarak günlük kelime hedeflerinize göre çekeceğiniz kelimelerin anlamını tahmin ederek eğlenirken öğrenebilirsiniz.

5- İngilizce Müzik ya da Podcast Dinleyin

İngilizceyi sadece okuyarak ya da yazarak öğrenemezsiniz. Mutlaka çalıştığınız derslere ek olarak İngilizce dinleme pratikleri de yapmanız gerekiyor. İngilizce müzik dinlemek burada yardımcı olabilir. Dinleyeceğiniz şarkının İngilizce sözlerini açarak şarkıcının kelimeleri nasıl telaffuz ettiğine bakabilir, şarkıyı ezberleyerek aynen tekrarlayabilirsiniz. Ritimlerle öğrenmek oldukça etkili bir yöntemdir. Bu şekilde eğlenerek öğrenmeniz mümkün. Bir diğer yöntem ise İngilizce podcast dinlemektir. İster evde ister arabada ya da yolda yürürken veyahutta bir işle meşgulken podcast dinleyerek de İngilizce kelime ve cümlelere olan aşinalığınızı artırarak kendinizi geliştirebilirsiniz. 

6- İngilizce Dizi, Film ya da Belgesel İzleyin

İngilizcenizi geliştirmek için uygulayabileceğiniz bir başka yöntem ise İngilizce dizi, film ya da belgesel izlemektir. Günümüzde bunlara erişim sağlayabileceğiniz birçok popüler platform bulunmaktadır. İzleyeceğiniz dizi, film ya da belgeselin alt yazılarını açarak İngilizce cümleler öğrenebilirsiniz. Çünkü kurgu ile birlikte oyuncuların jest ve mimikleri birleşince akılda kalıcı sahneler ortaya çıkacağı için bu şekilde günlük terimlere aşinalığınız artacak ve İngilizce öğrenmenize oldukça fayda sağlayacaktır. Tavsiyem alt yazıları ilerleyen zamanlarda kapatarak izlemeye devam etmenizdir. Alt yazılı izlemeye çalışırken kelime ve cümlelere olan odaklanma süreniz giderek azalacaktır. Bu şekilde öğrenmenize de hiçbir faydası olmayacaktır. Bu nedenle bir süre sonra alt yazıları kapatarak izlemeye devam edebilirsiniz. Zaten bunu alışkanlık haline getirdiğiniz zaman İngilizceniz gelişecek ve alt yazılara da ihtiyacınız kalmayacaktır. 

7- Konuşarak Öğren ile İngilizce Öğrenmeye Başlayın!

Konuşarak Öğren Online İngilizce kursunda istediğiniz eğitmenden ders alabilirsiniz. Hangi eğitim modelini seçerseniz seçin aldığınız eğitime sadık kalarak disiplinli, planlı ve programlı bir şekilde ders çalışmanız oldukça önemli. Konuşarak Öğren bu konuda tam size göre. Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu, ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerden özel ders alma imkanı sunar. Böylece eğitmeninizle birebir konuşma pratikleri yapabilir, İngilizce kelime ve cümleleri doğru telaffuzlarıyla birlikte öğrenebilirsiniz. Konuşarak Öğren ile günde 10,20,30 dakika zaman ayırarak İngilizce konuşma pratikleri yapabilir, kısa zamanda akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz. 

Konuşarak Öğren, online İngilizce konuşma dersleri veren kurslar arasında en öne çıkan kurs olarak bilinmektedir. Konuşarak Öğren’in ders programları ve İngilizce konuşma dersleri yeni başlayanlara özel olarak hazırlanmaktadır. 37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren online İngilizce konuşma kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz. Siz de İngilizce konuşmayı öğrenmeye yeni başladıysanız online İngilizce konuşma kursu Konuşarak Öğren’in kişiye özel esnek ders programlarına mutlaka göz atın.

Siz de İngilizce öğrenmek istiyorsanız Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı