Konuşarak Öğren Yorum (2024)


Konuşarak Öğren Yorum (GÜNCEL-2024)
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Konuşarak Öğren öğrencileri yorumluyor… Online İngilizce konuşma kursu Konuşarak Öğren’de eğitim alan öğrencilere aldıkları eğitimden memnun olup olmadıklarını ve verilen eğitime dair görüşlerini sorduk. Konuşarak Öğren kullanıcı yorumları sayfamızda da derlediğimiz birçok yorum ve görüş bizlere ulaştırıldı. Konuşarak Öğren öğrencilerinin güzel yorumları hem bize hem de kararsızlık yaşayan öğrenci adaylarımıza yol gösterici olacak nitelikte. Şimdi sizleri Konuşarak Öğren yorum ve görüşleri ile sizleri baş başa bırakalım.

Konuşarak Öğren Yorum ve Görüşler

Konuşarak Öğren için güzel yorum ve görüşlerini paylaşmış binlerce farklı meslek dallarından ve halihazırda öğrenim gören öğrencilerimiz bulunuyor. Öğrencilerimiz Konuşarak Öğren derslerinde aldıkları eğitime dair düşüncelerini dile getirirken bizler için ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Gelin sırasıyla Konuşarak Öğren kullanıcı yorumlarına bakalım. İlk olarak Senarist ve Yönetmen Gani Müjde’nin yorumu ile başlıyoruz:

Gani Müjde / Senarist, Yönetmen

Konuşarak Öğren gerçekten etkili bir İngilizce öğrenim sistemi. Ama bence asıl işlevi öğrendiğinizi unutmamak için güzel bir sistem olması. Her gün belirli bir süre yabancı bir hoca ile konuşmak çok geliştirici. Şu an yazarken bile İngilizce düşünerek yazdığımı görüyorum. Üstelik üç aydır kurslara katılmama rağmen.

Şebnem AHİ / Avukat

Konuşarak Öğren’den 1.5 yıldır eğitim alıyorum. Başlangıçta Hukuk İngilizcesi eğitimi aldım. Bu eğitimle mesleğime dair konuşma becerisi edindim. Bu aynı zamanda İngilizce sözleşme ve yazışma sürecine de olumlu yansıdı. Katıldığım konferanslarda artık dinlediğimi rahatça anlıyordum. İngilizce hukuk eğitimini tamamladığımda kısa bir süre ara verdim. Verdiğim bu arada katılmam gereken ve birebir İngilizce yapılan görüşmeler artınca gerçeklerle yüzleştim. Türkçe konuşan birini dinlerken verdiğimiz o doğal tepkileri İngilizce ifade edememek, günlük bir dille akıcı konuşamamak, kelimeleri seçerken yaşadığım kararsızlık, kendimi robot gibi hissetmeme sebep oluyordu ve ortamı soğutuyordu. İşte o toplantılardan birinde içimden “Tekrar Konuşarak Öğren eğitimine başlamalı ve bir daha asla bırakmamalıyım” diye düşündüm. Şu anda hala günlük konuşma pratiği için genel İngilizce eğitimi alıyorum. Şimdi İngilizce toplantılardan hiç korkmuyorum ve hevesle katılıyorum. Hatta çoğu zaman böyle hızlı ve akıcı konuştuğuma inanamıyorum. Anladım ki bu; sabır, sadakat ve sürekli pratik isteyen bir süreç.

Bu süreçte Konuşarak Öğren tüm ekibiyle yanınızda. Temel bilgisi olan herkese ve özellikle meslektaşlarıma tavsiye ederim. Bu eğitim modelini bize kazandırdıkları için öncelikle Konuşarak Öğren kurucularına ve Türkiye ofisinden her türlü soruyu ışık hızıyla yanıtlayan, eğitim sürecimi yakından takip eden danışmanlarıma ilgileri için teşekkür ederim. Ayrıca bu alanda oldukça tecrübeli olan eğitmenim Mr. Owen’a pozitif enerjisi, samimiyeti ve sabrı için çok teşekkür ederim.

Ertan Özbatur / İK Uzmanı – İsviçre

İngilizcemi hiçbir karmaşık durumun olmadığı bir ortamda geliştirmek istiyordum. İngilizce pratiğim için bu yöntemi bulduğum için çok mutluyum. Gerçekten çok eğlenceli bir yöntem. Öğretmenim çok yetenekli ve iyi birisi. Kendimi şanslı hissediyorum çünkü öğretmenim hem telaffuz hem de gramerdeki hatalarımı sürekli bir şekilde düzeltirken çok sabır gösteriyor. Konuşarak Öğren programını herkese tavsiye edeceğim.

Özcan ACER / Acenko Ltd. Şti Genel Koordinatör

Ben daha önce 3 farklı kurumdan İngilizce eğitimi aldım. Hiçbirinde kendimi iyi hissetmedim. Sonra Konuşarak Öğren’e internetten rastladım. Biraz araştırdıktan sonra kaydoldum ve iyi ki de olmuşum. İngilizce konuşmak için kendimde cesaret buldum. Konuşarak Öğren’e başladığımdan şu ana kadar çok ilerlediğimi düşünüyorum. Pratik yapmaya dayalı bir sitem olduğu için; bence en iyi İngilizce öğreten kurumdur.

Daha fazla ekşi yorum için Konuşarak Öğren Ekşi Yorum yazımıza da göz atabilirsiniz.

Erhan ÖZDEMİR / Biyolog

Başka bir dili öğrenirken karşılaşılan en büyük zorluk “o dili konuşabilen biri ile yeteri kadar pratik yapamamaktır.” Çünkü öğrenilen dil pratiğe dökülemiyor. Bu sistem sayesinde dili pratiğe dökme şansınız oluyor. Konuşarak Öğren sistemiyle İngilizce konuşanı anlama ve konuşma yeteneğimin gün geçtikçe daha iyiye gittiğini gördüm.

Ders eğitmenlerinin çabalarıyla eksik yönlerinizi kısa sürede görüp , dil öğrenme korkunuzu yeniyor ve cesaretleniyorsunuz. Dersi alma saatlerinin de oldukça geniş bir yelpazede oluşu yoğun çalışanlar için cezbedici geliyor. Ayrıca danışman arkadaşlarda zaman zaman arayarak süreci yakından takip ediyorlar. Tüm ekibe teşekkürler.

Hüseyin GENÇ / Bürokrat

Konuşarak Öğren kursunu internetten konuşma kursu ararken buldum. Aslında çok da kafama yatmamıştı ve bu konuda ki sorularıma cevap veren öğrenci temsilcilerinin başını da çok ağrıtmıştım. Zira ödemeyi yaptığınızda geri dönüşü olmayacaktı ve online speaking hiç tecrübe etmediğim bir şeydi. Şu an 2 aylık kursiyer olarak şunu belirtmek isterim ki, bu kadar faydalı olacağını hiç düşünmemiştim. Uyumlu bir eğitmen bulduğunuz zaman arkadaşlık ilişkisi içinde gayet rahat İngilizce konuşabiliyorsunuz. Bazen akıcı olarak konuştuğunuzda, güzel cümleler kurduğunuzda kendi kendime hayret ettiğim bile oluyor, çünkü İngilizce bir üniversiteden mezun olmama rağmen kursa başlamadan önceki konuşma seviyem her Türk öğrencide olduğu gibi çok kötüydü ve bu kadar hızlı gelişme gösteremeyeceğimi düşünüyordum

Tabii ki İngilizce çalışmak, programı aksatmamak ve feedbackleri değerlendirmek bu gelişim sürecindeki en önemli noktalar. Hele hele çalışıyorsanız ve zamanınızda yoksa kurs sizin için daha anlamlı ve faydalı olmaya başlıyor. Son olarak şunu söyleyeyim, İngilizce konuşmak 15-20 kişilik sınıfları olan özel kurslarda öğrenilecek iş değildir, o yüzden böyle kurslarla zamanınızı boşa harcamayın, ya özel ders alın, ya 2-3 kişilik kurslara gidin ya da online eğitim alın.

Gökhan GENÇ / Yönetici

4 ay gibi bir zaman oldu Konuşarak Öğren eğitim sistemi ile tanışalı. Geçen bu sürede sizinle paylaşmak istediğim bir iki konu var. Bu sistemin özellikle belli bir alt yapısı olup da konuşmaya yönelik İngilizce eğitimi almak isteyen arkadaşlara çok işe yarayacağını düşünüyorum.

Bu yazıyı size bundan sonraki 4 aylık süreçte aynı hız ve doğrulukta İngilizce yazacağımı da biliyorum. Öğrenci işlerinin öğrencilere karşı gösterdiği destek ve yardım öğretmenlerin kişinin ihtiyaç, zayıf ve güçlü yönlerine göre uyguladıkları strateji gerçekten beni çok etkiledi. Hem istediğim an istediğim şekilde dersimi alabiliyorum, hem de yabancı eğitmenlerden İngilizce konuşma eğitimi alıyorum çok teşekkürler Konuşarak Öğren… Sizinle çalışmaya devam çünkü sizi çok sevdim…

Sevcan GÖKMEN / İnsan Kaynakları Sorumlusu

Benim için “Konuşarak Öğren Sistemi” zorunlu bir ders programından daha çok, öğrenmeyi sohbete ve eğlenceye dönüştüren bir sistem. Bu sistem sayesinde TOEFL sürecine kadar uzanan iki yıllık sağlam bir geçmişim var artık. Öncesinde ise; kendimce okuyabildiğim, kendimce anlayabildiğim ama konuşamadığım, başkalarının başarılarını uzaktan izleyerek “Ah, keşke” dediğim sınırlı bir öğrenme çabasına sahiptim. Gelişimim ve başarılarım konusunda beni destekleyen eğitmenlerime çok teşekkür ederim. Çünkü korkmadan, çekinmeden “artık bende varım” diyebiliyorum.

Vesile Hamulu / Diş Hekimi

Konuşarak Öğren eğitim programına uzun suredir katılıyorum. Dil bilgisi, kelime, dinleme dağarcığınız geliştiği gibi en önemlisi konuşma yeteneğiniz oluşuyor. Uzman öğretmen kadrosundan gerçekten çok faydalanıyorum.

Bayram ÖZHAN / Öğretim Görevlisi

Senelerdir aradığım İngilizce eğitim fırsatını ve metodunu burada buldum. Günlük dersler, anında yapılan düzeltmeler, yapılan düzeltmelerin ders bitiminde tekrar kontrol edilebilme imkanı, hocalarımızın sıcak ve sevecen tavırları, İstanbul merkezdeki arkadaşlarımızın kursun gidişatı ve sıkıntılarımızın olup olmadığını soran belirli periyodik aramaları ve geri bildirim almaları, kursla ilgili ilk etapta aklıma gelen olumlu özelliklerinden bir kaçı. Bu metodun eğitim düzeyleri farklı seviyelerde olan her insanın, kolaylıkla İngilizce konuşma ve anlama kabiliyetini geliştirebileceği bir metot olduğunu belirterek tavsiye etmek istiyorum.

Rahmi Onsoy / Harita Yuksek Muhendisi

Konuşarak Öğren gerçekten güzel bir slogan. Yabancı dil öğrenmek için o dili konuşan ülkede olacaksın sözü de çok doğru. Bu sistem neredeyse onu aratmayacak şekilde hazırlanmış. Günlük kısa gibi görünen eğitmen konuşması sanki bütün gününüzü dolduruyor. Öncelikle ihtiyaç olan; karar ve sebat. Biraz da bilgisayar kullanımı ve planlama olursa bal-kaymak.

Burcu Teoman / Kütüphaneci

Konuşarak Öğren’i ilk olarak bir web sitesinde fark ettim ve kendi web sayfasını inceledim. Açıkçası tereddüt ederek paket satın aldım; kaygım, acaba bu sistem gerçek mi, bana faydası olabilecek mi şeklindeydi, doğrusunu belirtmek gerekirse böyle bir önyargı ile sisteme başvurdum. Ancak dersler ilerledikçe Konuşarak Öğrenin ne kadar kurumsal, disiplinli ve öğrenci başarısına odaklı olduğunu anladım. Eğitmenler gayet ciddi ve sıkılmadan sabırla İngilizceyi kullanmaya teşvik ediyorlar. Programın en iyi tarafı istediğiniz saatte eğitim alıyor olmanız. Dolayısıyla, belli kurallar çerçevesinde, ders kaçırmıyorsunuz. Eski derslere görsel ve işitsel erişim sağlayabiliyorsunuz, ayrıca eğitmenlerin günlük geri bildirimi ile o günkü dersteki hatalarınızı gerek dil bilgisi gerekse kelime telaffuzu acısından günlük öğrenebiliyorsunuz, her dersin quiz linki var, doğrular ve yanlışlar hemen görülüyor.

Programdan daha verim alabilmek için “konuşma” sonrası o dersin dokümanlarına ve geri bildirimlere zaman ayırmak önemli. Programa 7 aydır devam ediyorum. Farkında olmadan Listening becerimin ne kadar geliştiğini iş yerimdeki uluslararası bir organizasyonda fark ettim. Artık yabancı kişiler ile konuşurken heyecanlanmıyorum. Temel dil bilgisi olan kişilere kesinlikle tavsiye ediyorum. Dersler ilerledikçe İngilizcede ne kadar yol aldığınızı fark edeceksiniz. İngilizceyi öğrenmek isteyen, en az başlangıç düzeyinde olan, herkesin bu programa katılmalarını tavsiye ederim. Ders ile ilgili sormak istediğim durumlarda cevaplarını aldığım temsilcim Gökhan Bey ve diğer ilgilenen Konuşarak Öğren çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. ”Konuşarak Öğren”in kalitesinden ödün vermeden başarılarının devamını diliyorum.

Konuşarak Öğren Öğrencisi Yorum ve Görüşlerini Paylaştı

Ünlü oyuncu Esra Sönmezer Konuşarak Öğren ‘den aldığı İngilizce eğitimi yorumladı. İşte Esra Sönmezer Konuşarak Öğren ile ilgili yorum ve görüşleri:

Yaklaşık 8-9 senedir oyunculuk yapıyorum. Oyunculuğun yanı sıra birçok televizyon programları hem hazırladım hem sundum. Bununla ilgili birçok ödüller aldım. Yılın en iyi televizyon programı vs. gibi birçok ödüllerim var. Yemek programları yaptım, talk show yaptım, kadın kuşağı sağlık programları gibi. Televizyon sektörüne birçok hizmetlerim oldu. Bunun yanı sıra birçok güzel sinema filmlerinde, birçok güzel dizi filmlerde rol aldım. Şimdilik son 3 yıldır dizi film projelerinde yer almadım ama bu sene yeni bir dizi film projesi var düşünüyoruz şu an görüşmelerimiz devam ediyor. Çünkü biraz böyle tiyatroya ağırlık verdim bu sene. Biraz sinemaya ağırlık verdim. Özellikle tiyatro derken çok güzel bir ekibimiz var. Çok güzel bir oyunumuz var. 2001 isimli efendim oyunumuzda. Bu senenin 2020 yılının en başarılı tiyatro oyunu ödülünü aldım.

Özel okulda okudum ben. İngilizce tabii orada öğrenmiştim ama doğal olarak sürekli Türkçe konuştuğumuz için hiçbir şekilde İngilizceyi konuşmuyoruz ve ben unuttum. Özellikle yurt dışında biraz yaşamak ya da yurt dışında biraz, nasıl söyleyeyim size, iş yapma düşüncelerim oldu. Özellikle Amerika’da. Ama tabii ki sürekli orada kalarak değil. Yine kendi ülkeme gidip geleceğim ama bir takım ticari faaliyetler yapmak istedim. Bununla da ilgili birtakım bağlantılar kurdum. Tabii bunun için önce İngilizcemin çok iyi olması gerekiyordu. Tesadüf olarak internetten Konuşarak Öğren’i gördüm. Hemen tıkladım böyle form vardı, doldurdum falan. Sonra aradılar. İlk önce bir normal konuştular. Sonra ismimi soyduğumu söyleyince internetten bakmışlar, aa tanıyoruz sizi Esra Hanım falan filan. Hatta sağ olsun böyle biraz jestleri falan da oldu. Güzel hediyeler de aldım. Ondan sonra başladım. Yaklaşık bir aydır eğitim süresi içerisindeyim. 8-9 aylık bir paket aldım. Valla bir ayda Amerikalı hocayla çok güzel ilerledik. Unuttuğum bilgilerim geri geldi. Kelime hazinemi ilerletiyorum. Tabii şimdi seninle konuştuğum gibi çok akıcı bir İngilizceyle bana cevap ver desen biraz çekinirim. Çünkü biraz konuşurken aksanım… Şey gibi böyle biraz tam aksanım tam oturmadı ama yapıyorum. Güzel.

Şimdi mesela ben televizyon programcılığı da yaptığım için özellikle benim diksiyonumu çok beğenirler. Ama İngilizcede konuştuğum zaman diksiyonumu beğenirler mi bilmiyorum. O da zamanla oturacak. Ama çok faydalı oldu. En azından her gün bir 20 dakika ya da yarım saat biliyorum ki İngilizce bir pratik yapıyorum. Bu spora gitmek gibi bir şey. Spora gitmezseniz kaslarınız gelişmez. Her gün egzersiz yapıyorum ama tabii ki ben Haziran-Temmuz aylarında dil eğitimi için Los Angeles’ta bir okulla görüştük. Orada bir iki ay kalmak istiyorum. Sizden aldığım eğitimle beraber oradaki iki aylık kalma sürecini birleştireceğim ama İngilizcesi iyi olanlar veya İngilizcesi hiç olmayanlar gerçekten böyle bir eğitimin içinde olmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü gerçekten başka türlü bir kursa hazırlanabilmeniz çok zor. Keza şöyle bir şey anlatayım. Şimdi haftada 5 gün eğitim alıyorum. Bana haftada 5 gün bir okula ya da bir kursa gitmeseler, gidemem. Neden? E şimdi kalk, işte evinize yakın mı değil mi, eğitim yeri belli değil. Hadi giyin, hadi git. Bir sürü zaman kaybı, eğer eve yakın değilse en az yarım saat, bir saat trafik. Hadi eve yakınsa giyin, soyun, yürü git, neyse. Bunlar beni çok yorar. O yüzden sabah kalkıyorum, her gün saat 10-10 geçe. Öğretmenim beni arıyor, konuşuyor beni. O yüzden onun verdiği çok rahatlık var. Pijamayla da konuşuyorum. Böyle tek göz uykulu da konuşuyorum. Ama işte bir kursa gidildiği zaman hem sınıflar kalabalık olduğu için hani size sıra gelmesi ya da oraya ayak uydurmanız belki sıkıntı olur. Çünkü insanlar eğer ders alacaksa birebir ders almalarından tarafım. Böyle çok güzel oluyor birebir eğitim. Sonra bakıyorsunuz bir internet sitemiz var her öğrenciye özel. Oradan ne dersi işlemişiz, neleri yanlış yapmışız, neleri doğru yapmışız istiyorsanız, ses kaydı istiyorsanız, konuştuğumuzun doğrusu, artısı, eksisi hepsi yazıyor. Oradan da geri dönüşümlü çalışabiliyorsunuz. Çünkü mesela kursa gittiğiniz zaman öğretmenle konuşuyorsunuz ya da öğrencilerle. Unutuyorsunuz neyin yanlış olduğunu. Onu yazan yok orada. Ama burada en azından yazılı bir şekilde önünüze geliyor. Böyle avantajlar var. O yüzden yabancı dilde, tabi sadece İngilizce değil, diğer hangi dillere merakınız varsa geliştirmek için güzel bir sistem. Ama en az bir 6 ay gibi bir vadede almaları lazım ki iyi bir gelişim olsun. Çünkü bir ayda hiçbir şey olmaz. Zayıflamak isteseniz bile bir ayda çok iyi sonuçlar alamayabilirsiniz. Onun gibi bir şey İngilizce.

Konuşarak Öğren Neden Seviliyor?

Konuşarak Öğren uygulaması, dil öğrenme sürecini etkileşimli ve eğlenceli hale getiren bir uygulamadır. İnsanlar tarafından sevilmesinin birkaç nedeni vardır:

Konuşarak Öğren; etkileşimli öğrenme, kişiselleştirilmiş deneyim, içerik çeşitliliği, motivasyon artırıcı programlar ve mobil erişim ile dikkat çekmektedir.

Kullanıcıların dil becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyan etkileşimli bir öğrenme deneyimi sunar. Kullanıcılar gerçek zamanlı olarak konuşarak pratik yapabilir ve geri bildirim alabilirler.

Kullanıcıların dil seviyelerine ve hedeflerine göre özelleştirilmiş öğrenme programları sunar. Bu, kullanıcıların kendi hızlarında ilerlemelerine ve ihtiyaçlarına uygun materyallerle çalışmalarına olanak tanır. Konuşarak Öğren, farklı dil becerilerini geliştirmek için çeşitli içerikler sunar. Kullanıcılar, konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini geliştirmek için çeşitli aktivitelerden yararlanabilirler.

İlerleme izleme ve hedef belirleme gibi özelliklerle kullanıcıları motive eder. Bu da dil öğrenme sürecinin daha keyifli ve motive edici olmasını sağlar. Uygulama, mobil cihazlardan erişilebilir olduğundan, kullanıcılar dil öğrenme materyallerine her zaman ve her yerden erişebilirler. Bu da sürekli bir öğrenme deneyimi sunar.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konuşarak öğren

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı