Konuşarak Öğren’den Eğitim Alanlar Anlatıyor: Konuşarak Öğren’de Dersler Nasıl?


Konuşarak Öğren’den eğitim alanlar anlatıyor: Konuşarak Öğren’de dersler nasıl?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Konuşarak Öğren’den ders almayı düşünen ancak dersler hakkında daha önce Konuşarak Öğren’den ders almış öğrencilerin fikirlerini merak edenler için bu yazıda Konuşarak Öğren’de dersler nasıl işleniyor, nasıl oluyor sorusunu yönelttiğimiz öğrencilerimizin cevaplarına yer verdik. Peki Konuşarak Öğren’de dersler nasıl? Konuşarak Öğren’den ders alanlar anlattı.

Konuşarak Öğren’de dersler nasıl işleniyor merak ediyor musunuz? İşte merak edenler için Konuşarak Öğren’den ders alan öğrencilerin Konuşarak Öğren’in dersleri ile ilgili yorumları…

Konuşarak Öğren’den Eğitim Almak

Konuşarak Öğren’de dersler, konuşma becerileri geliştirmeye odaklanan özel olarak tasarlanmış bir formatta verilir. Dersler, bir öğretmen ve bir öğrenciden oluşur ve genellikle tercihe bağlı olarak 10-20-30 dakika sürer. Ders boyunca, öğretmen öğrenciyi hedef dilde konuşmaya teşvik eder ve doğru telaffuz, dilbilgisi ve kelime dağarcığını geliştirmelerine yardımcı olur.

12 yaşındaki kızı için Konuşarak Öğren’den online İngilizce eğitimi alan Mali Müşavir Hasan Tandoğan, neden Konuşarak Öğren’i tercih ettiğini, Konuşarak Öğren derslerini ve kızının okuldaki derslerine etkisini anlattı:

Biraz kendinizden ve çocuğunuzdan bahsedebilir misiniz?

Ben Hasan Tandoğan, mali müşavirim. Kızım da 12 yaşında.

Konuşarak Öğren’e başlarken çocuğunuz için hedefiniz neydi?

Günümüzde ve gelecekte İngilizcenin önemi her gün artıyor biliyorsunuz. Bu İngilizcedeki eksiklerini en güzel Konuşarak Öğren’de tamamlayacağını düşündük. Biz de ebeveynleri olarak ona bu fırsatı vermeyi düşündük.

Veli olarak derslerin işlenişi hakkında bilgi verir misiniz?

Şöyle, biz 10 dakikalık bir paket aldık. 10 dakika içerisinde asla kısa da gelebilir uzun da gelebilir ama önemli olan verimli olması. Kişinin kendi tercihine göre istediği gibi bunu kısaltabilir uzatabilir. Bununla ilgili sıkıntı yok ama kızımız, bu 10 dakikayı bekliyor ve zevkle konuşuyordu.

Konuşarak Öğren’deki kişiye özel eğitim danışmanlığı hizmeti hakkında ne düşünüyorsunuz?

Eğitim danışmanlarını aradığımız zaman ilgili bir şekilde bizi dinliyorlar, sorunlar varsa onlara çözüm üretiyorlar, gerekirse bizi de yönlendiriyorlar.

Almış olduğunuz eğitimin çocuğunuzun okuldaki derslerine etkisi nasıl olmuştur?

Çok olumlu oldu. Oradaki verimi anlayışı ve orada derse katılımı güzel bir şekilde arttı.

Geçen süre sonunda çocuğun İngilizce ilerleyişi nasıldır?

Karşıyı anlaması arttı. Karşıya kendi ifadesi etmesi de arttı ama en önemlisi başkasıyla konuşabilme özgüveni, İngilizce konuşabilme özgüveni arttı.

Eğitmenlerimiz ve sistem hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Eğitimimiz kaliteli, sonuç alıyoruz. Bir de bu özellikle pandemi sürecinde şöyle bir artısı oluyor. İstediği yerde istediği ortamda herhangi bir kursa gitmeye gerek kalmadan fazla kişiyle aynı ortama girmek zorunda kalmadan İngilizceyi pratik bir şekilde öğreniyor.

Konuşarak Öğren’in 2 özelliğini söylemenizi isteseydik neler söylerdiniz?

Pratik ve kısa sürede etkili.

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

İngilizce Türkiye’de çok zormuş gibi diye anlaşılıyor ama İngilizce kolay bir dil. Hep grameri insanlar öğrenmeye çalışıyorlar, gramer doluyorlar ama konuşamıyorlar. Halbuki konuşsalar o gramer devamlı gelecek zaten. Temelimiz bizim konuşmamız olması lazım. Konuştukça, paylaştıkça, kendimize özgüvenimiz arttıkça bu bizim daha rahat İngilizce öğrenmemizi sağlayacak ve grameri de zaten doğal olarak öğreneceğiz. Bu kadar.

https://www.youtube.com/watch?v=G9mMH-NTfzg&list=PLGpxw65JRdbOCJvcBr-0PgEVXDKPd9J1C

Konuşarak Öğren öğrencileri arasında yer alan 7. Sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Irmak Tandoğan, Konuşarak Öğren’den aldığı çocuklar için İngilizce eğitimi hakkındaki yorumlarını bizimle paylaştı:

Kendinden bahsedebilir misin?

Benim adım Irmak Tandoğan. 7. sınıfa gidiyorum 12 yaşındayım.

Ailenden böyle bir eğitim fikri geldiği zaman ne hissettin?

Ya aslında gerçeği söylemek gerekirse ben kendim itiraz ettim. 10 dakika benim bir teneffüs dakikam. Ben o teneffüste neler neler yapıyorum falan demiştim ama şu an çok mutluyum.

Konuşarak Öğren derslerine başladığında İngilizce seviyen neydi?

Yani normalin çok azcık üzerinde bir yerlerde olduğunu düşünüyorum.

Derslerin işleyişi ile ilgili bilgi verir misin?

Dersler çok eğlenceli geçiyor yani şey gibi bir saat önceden benim hocam beni arayacak beni rahat bırakın falan dediğim oluyor çok eğlenceli oluyor yani çok öğretici de aynı zamanda.

Harika! Geçen sürede derslerin esnasında en keyif aldığın 2 olayı anlatır mısın?

O kadar çok var ki hangisini anlatsam çok fazla var. Daha çok biz en çok öğretmenimle beraber annem ve babam konuşmaya çalışırken falan çok eğleniyoruz. Yapamıyorlar onlar. O yüzden çok eğlenceli oluyor.

Ders süresinde İngilizcenin geliştiğini nasıl hissediyorsun?

Ya ben ilk başladığımda zaten takılıyordum. Şu anda çok güzel konuşuyorum, herkesle konuşabiliyorum, çok güzel eğlenceli oluyor. Böyle direkt bir anda bir bakıyorum, göklerde benim İngilizce.

Harika! Eğitim sürecin boyunca eğitmenin ve dersler için neler söylersiniz?

Dersler cidden çok eğlenceli. Ben böyle oturuyorum bekliyorum Dante arayacak Dante arayacak öğretmenim arayacak öğretmenim arayacak diye böyle bekliyorum bütün gün. Çok da eğleniyoruz ya biz. Bütün gün kıkır kıkır. Babam bazen şey diyor: yahu birazcık sessiz sessiz gül. Bir şey okuyorum falan diyor. Çok güzel oluyor.

Çok güzel! Bu kursu almak isteyen diğer öğrenciler için derslerin senin için önemli 2 özelliğini söyler misin?

Ben daha çok bütün öğretmenlere öğretmen gibi değil böyle sanki kankaymışız 50 yıl önce falan tanışmışız gibi böyle çok yakın bir arkadaşmışız gibi davranıyorum. Onlar da bana öyle davranıyor. Yani çok böyle rahatlatıcı bir ortam yani öbür türlü mesela hocana bir şey diyemezsin bazı şeyler diyemezsin ama en iyi arkadaşına bir şey söyleyebilirsin.

Çok güzel! Konuşarak Öğren’i tek kelime ile anlatabilir misin?

İki olur mu?

Olur.

Eğlenceli ve öğretici.

Senin yaşıtların için söylemek istediğin bir şey var mı?

Bence çok eğlenceli bir uygulama, aynı zamanda öğretici de yani ben yurt dışına falan çıktığımda hiç böyle konuşmazdım. Aslında bilirdim ama konuşmazdım bazen annemler konuşsun da güleyim falan derken konuşmazdım. Yine de bu sefer çıksam ben konuşayım. Siz bir şey bilmiyorsunuz. Bırakın ben konuşayım falan derim herhalde. Böyle çok hani çok öğrendiğini anlayabiliyorsun ve onu uygulayabiliyorsun yani çok bilmek bir şey fark ettirmez uygulamazsan hiçbir işe yaramaz. Tüm öğretmenler böyle öğretmen değil en iyi arkadaşımmış gibi böyle doğduğundan beri onu tanıyormuşsun gibi hissettiriyor sana ve çok da rahat oluyorsun derslerde.

https://www.youtube.com/watch?v=_BcAQadniWw&list=PLGpxw65JRdbOCJvcBr-0PgEVXDKPd9J1C&index=3

Konuşarak Öğren öğrencilerinden 54 yaşındaki Yorumcu ve Spor Spikeri Gökhan Telkenar, Konuşarak Öğren’i neden tercih ettiğini, Konuşarak Öğren’den aldığı dersleri, yorum ve görüşlerini anlattı:

Kısaca kendinizden bahseder misiniz?

54 yaşındayım. İsmim Gökhan Telkenar. Spor spikeriyim. 35 senedir bu mesleğin içindeyim ve ihtiyaç duyduğu içinİngilizce öğrenmek istiyorum, öğreniyorum da. Daha önce de bu tip girişimlerim oldu ama ipin ucunu kaçırdım kaçırınca da unuttum. Ama yeniden başlangıç yeniden başladım mesleğin ile beraber paralel gidiyor. Onun içinde İngilizceyi gerçekten öğrenmek istiyorum.

Konuşarak Öğren’e başladığınızda İngilizce seviyeniz neydi?

İngilizce seviyem başlangıcın biraz üstünde aslında. Bir 10 yıllık ara verince unutuyorsunuz. Türkçe’de de bir kelimeyi eğer kullanmıyorsanız veya bir cümleyi, bir konuyu Türkçe’de de unutursunuz. İngilizce de öyle. Aslında birbirinden farkı yok. Dil unutulur, sürekli kullanmanız lazım ve ben de uzun süre İngilizceyi kullanmadığım için Advanced seviyesinden başlangıcın üst seviyelerine kadar geldim ve yeniden başladım.

Konuşarak Öğren’de eğitim süreci sizin için nasıl geçti?

Şu ana kadar altı aylık bir dönemi geçirdik hocalarımızla birlikte. İstediğimiz saatte istediğimiz gün ve İstediğimiz zaman dilimi içinde istediğimiz hoca ile çalışabiliyoruz. Süreç bence şu anda iyi gidiyor yani bu kadar iş yoğunluğu içinde. Yaşı da işin içine sokarsak yaşım 54 hepsini bir araya getirdiğimizde bence süreç benim açımdan benim değerlendirmeme göre iyi gidiyor gibi görünüyor.

Şu anda İngilizce seviyeniz nedir?

Aslında bu soruyu hem danışmanlarına hem de hocalarıma sormak lazım Gökhan’ın İngilizcesi nasıl diye. Acaba onlar ne cevap verecekler ben de merak ediyorum. Ama bana sorarsanız çok fazla tekrara ihtiyacı olan pratik yapılması gereken ve sürekli kendiniz bir cümleler kurarak kitap okuyarak, İngilizce dizi seyretmeniz, altyazının İngilizce olması, birtakım magazinlerin İngilizce… Yani İngilizcenin içinde olmanız gereken bir sistem bu. Bu sistemin içinde yüzersek seviyenizi hızlandırabiliriz diye düşünüyorum. Ben bu iş yoğunluğu içinde geldiğim seviyenin iyi olduğunu düşünüyorum çok fazla zaman ayırmam ama rağmen.

İngilizce öğrenmek ve İngilizce konuşmak isteyenlere tavsiyeleriniz nelerdir?

Önce sevmek gerekiyor. Eğer siz yabancı dili severseniz öğrenmeyi çok çabuk bunu halledebilirsiniz diye düşünüyorum. Bu aslında her meslek dalı için de öyle. Başka bir dili konuşmak, başka bir literatürü takip etmek, başka insanlarla diyalogda olmak, bence benim açımdan güzel bir duygu. Farklı hissediyorum. Onun için de bunu sonuna kadar götüreceğim diye düşünüyorum.

Konuşarak Öğren’deki eğitim danışmanlarının size etkileri nelerdir?

Hem Türk danışmanlar hem de İngilizce hocaların ya da işte Amerikalı hocaların bize olan tavırları bizle olan diyalogları ve yaklaşımları bize olan yaklaşımları öğrenmemiz adına ve yeni bir dili geliştirme adına bence mükemmel diyebilirim. Çünkü tercihlerde bulunabiliyorsunuz. Bazen hocayla İngilizce ders yaparken frekans tutmayabilir ya da siz onu anlayabilirsiniz. Birçok done var işin içinde. Orada tercihte bulunmamız ve sistemin içinde yüzmemiz çok kolaylaştırılmış. Onun için de iyi diyorum ya, iyi bir sistem, güzel bir sistem.

Sporcuların İngilizce öğrenmesinin kariyerleri açısından önemi nedir?

Yani aslında tartışılmayacak bir konu bu ya da soru diyebilirim. Kim olursa olsun başka bir dili öğrenmek ya da özellikle yani dünya çapında kullanılan İngilizceyi öğrenmek onlara çok büyük katma değeri var. Örnekleme yapalım: Ozan Tufan şu anda İngiltere takımları ile görüşüyor. Everton’a gidecek ve İngilizce bilmiyor. Hocası ile yardımcılarla, saha içi diyaloglar, hakem ve yani yabancı bir ülkede yaşamak uyum sorunun acaba nasıl halledecek diye kafalarda soru işareti bırakır. Ama siz daha önceden bu altyapıyı oluşturup da oraya giderseniz hem hızlı öğrenme hem de oradaki başarınızı yükseltecektir.

Yoğun çalışma temposunda Konuşarak Öğren sisteminin faydaları nelerdir?

Çok fazla faydası var tabii ki. Çünkü Konuşarak Öğren sisteminin içinde siz tasarlamayı yapabiliyorsunuz. Kurguyu kendiniz yapıyorsunuz. Kurguyu bir İngilizce eğitmeni veya bir kurum sizin adınıza yapmıyor. Kurum sadece ya da bu şirket ya da Konuşarak Öğren sistemi kurguyu size bırakıyor. Bu çok iyi. Yani ben şu gün şu saatte şu öğretmenle çalışacağım sistemi sizin daha çabuk, daha kolay öğrenmenizi sağlıyor. Bence en güzel tarafı bu. Şu detaya da aslında bir göz atmak lazım. Sistemin içinde siz ne kadar bulunabiliyorsunuz. Sizin etkiniz sisteme ne kadar. O kadar fazla ki yani ben Ayvalık’a gidiyorum. İstanbul’dan çıktım yola. Çek otobanda kenara, telefonla bağlan, hocanla eğitimini yap, 20 dakika, işlem tamam. Yani o dersi atlamadan nerede olursanız olun, evinizde, iş yerinizde, yolda. Sistem o kadar güzel oturtulmuş ki, kurguyu siz yaptığınızda siz istediğinizi yapıyorsunuz. Saat önemli değil, hoca önemli değil, bulunduğunuz yer önemli değil. Bu kurguyu yaptıktan sonra dersinizi istediğiniz gibi yapın.

Harika, teşekkürler. Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Biz yabancı dil öğrenmekte zorlanan bir toplumuz. Bu bir gerçek. Hala da bu devam ediyor. Bunun tek nedeni var. Kendi dilimizi öğrenirken de problemler yaşıyoruz. Yabancı dil öğrenirken de problemler yaşıyor. Ama siz bir sistemin içinde, bir sac ayağının içinde olduğunuz zaman o sizin için bir zıplama tahtası haline gelebilir. Konuşarak Öğren sizin için iyi bir araç. O aracı iyi kullanırsanız yabancı dili çok kusa sürede öğrenebilirsiniz diye düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=CDK88D4XP98&list=PLGpxw65JRdbOCJvcBr-0PgEVXDKPd9J1C&index=6&ab_channel=Konu%C5%9Farak%C3%96%C4%9Fren%C4%B0ngilizceE%C4%9Fitimleri

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren online İngilizce konuşma kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Siz de Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce konuşma eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce konuşma kursu ile İngilizce konuşma eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Eğer online İngilizce konuşma eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Konuşma Eğitim Programı, İngilizce öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren online İngilizce konuşma kursu eğitim programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konuşarak öğren

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı