Konuşma İngilizcesi nasıl öğretilir?


Konuşma İngilizcesi nasıl öğretilir?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Konuşma İngilizcesi öğretebilmek için İngilizce düşünebilmek ilk şartlardandır. Bu yazımızda Konuşma İngilizcesi öğretmeyi düşünen ama nasıl yapacağını bilmeyenler için bilgiler vereceğiz. Peki konuşma İngilizcesi nasıl öğretilir? İşte konuşma İngilizcesinin nasıl öğretileceği hakkında detaylar yazımızda…

Konuşma İngilizcesi nasıl öğretilir, sorusuna yanıt arayanlar için “Konuşma İngilizcesi nasıl öğretilir” konu başlıklı yazımızda nasıl konuşma İngilizcesi öğretileceği hakkında bilgilere yer vereceğiz.

KONUŞMA İNGİLİZCESİ NASIL ÖĞRETİLİR?

Konuşma İngilizcesini öğretebilmeniz için kendinizi İngilizce düşünmeye alıştırmalısınız. Genellikle İngilizce eğitmenleri İngilizce öğretirken Türkçe düşünüp İngilizce cevap vermeye kendilerini alıştırdıkları için İngilizce konuşma eğitimleri verimli geçmeyebilir. İngilizce düşünüp İngilizce cevaplar vermek İngilizce konuşmadaki akıcılığa da katkı sağlayacaktır.

AKICI BİR ŞEKİLDE İNGİLİZCE KONUŞMAK İÇİN NE YAPMALIYIZ?

İngilizceyi, İngilizce düşünerek cevap vermek akıcı konuşmamızı sağlar. Diğer bir yol ise İse cesur olmaktır. Genellikle İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar İngilizce konuşurken çekingen davranırlar. İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmak istiyorsanız asla hatalı bir cümle kurmaktan korkmayın. İngilizce konuşurken önemli olanın karşı tarafa ne düşündüğünüzü anlatabilmeniz olduğunu unutmadan İngilizceyi konuşmaya çalışın.

Konuşma İngilizcesi öğretebilmeniz için cesur olmanız gerektiğini aklınızın bir köşesine yerleştirdiyseniz, şimdi de İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmanıza yardımcı olabilecek birkaç püf noktadan sizlere bahsedelim:

Konuşma İngilizcesini akıcı bir şekilde konuşabilmek ve öğretebilmek için İngilizceye kulak aşinası olmanız gerekir. Bu sebeple iyi bir İngilizce konuşmasının yolu bol bol İngilizce dinleme, yani listening çalışması ile mümkündür. Ayna karşına geçip kendi kendinize İngilizce konuşarak bile pratik yapabilirsiniz. Böylelikle İngilizce cümle kurarken, konuşurken hata yapmaktan korkmadan konuşabilirsiniz. Bu yöntemle kendinizi İngilizce konuşabilen biri olarak görebilir ve İngilizce konuşmak için özgüveninizi artırabilirsiniz. Üstelik bu yöntemi, A1 seviyesinde yani İngilizce öğrenmeye yeni başlayan biri olarak bile deneyimleyebilirsiniz, mutlaka faydasını göreceksiniz.

AKICI BİR ŞEKİLDE İNGİLİZCE NASIL KONUŞULUR?

İngilizce akıcı bir şekilde en hızlı şu şekilde öğrenilir diye bir yorumda bulunmak doğru olmaz. Çünkü bireyin öğrenme eylemi kendisi ile alakalı yani kişisel olduğu için en kolay İngilizce öğrenme yöntemi şudur şeklinde bir genellemede bulunamayız. Bu sebeple en kolay İngilizce öğrenme yöntemi diye bir şey varlığından ne yazık ki söz edemeyiz. Neden en kolay İngilizce öğrenme yöntemi şudur şeklinde bir genelleme yapamıyoruz. Çünkü eğer siz yazarak çalışınca daha iyi anlayabiliyorsanız derslerinizi veya günlük hayattaki işlerinizi, sizin için en kolay İngilizce öğrenme yöntemi yazarak öğrenmedir. Eğer duyarak derslerinizi veya günlük işlerinizi daha iyi anlayabiliyorsanız sizin için en kolay İngilizce öğrenme yöntemi duyarak öğrenmedir. Örneğin duyarak öğrenmeye daha yatkınsanız İngilizce dizi/film seyretmek ya da İngilizce haber programlarını takip etmek sizin İngilizce öğrenme sürecinizin en kolay yöntemi olabilir. Dil öğrenirken kapsayıcılığı olmayan yöntemler yerine kendinize özgü yöntemleri tercih etmeniz sizin için İngilizce dil eğitiminizde daha faydalı olacaktır.

İngilizce eğitimi online olarak neden iyi bir öğrenme yöntemi olabilir?

  • Kullanışlı ve daha ucuz
  • Kendi hızınızda öğrenebilirsiniz
  • Aynı anda birkaç kaynağa erişiminiz var
  • Dil becerilerinizin tüm alanlarını geliştirebilirsiniz
  • Çalışma hayatınızı basitleştirebilirsiniz

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce Konuşma

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı