PTE Academic Sınavı Hangi Kurumlar veya Programlar Tarafından Kabul Edilir?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

PTE Academic (Pearson Test of English) yani Pearson İngilizce Akademik Testidir. PTE Academic, uluslararası alanlarda geçerliliği bulunan bilgisayar destekli bir İngilizce dil sınavı olup sınava giren adayların dört temel dil becerileri (dinleme, okuma, konuşma ve yazma) değerlendirilir. Sınav süresi 3 saat (180 dakika) bir zaman zarfının tanındığı PTE Academic’te adaylar sınav sorularını bir bilgisayar üzerinden mikrofon ve klavye kullanarak cevaplandırırlar. 

PTE Academic, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde tüm üniversitelerde yüksek lisans, doktora, MBA, yatay geçiş, birçok üniversitenin hazırlık muafiyeti, kamu kurumlarında memuriyet, yurt dışı için ise eğitim, vize ve göçmenlik başvurularında bulunmak ve İngilizce dil yeterliliğini kısa sürede belgelendirmek isteyen herkes için uygulanan bir sınavdır. PTE Academic sınavına kayıt, online olarak yapılır veya bir PTE Academic temsilcisi ile iletişime geçerek online olarak kayıt olmanıza yardım etmesini isteyebilirsiniz. Yurtdışına başvurabilmeniz için yazılı adınızın nüfus cüzdanınız veya pasaportunuzla aynı olduğundan emin olmanız ve geçerli bir pasaportunuzun olması gerekmektedir.

PTE sınavı hakkında sınavı detaylı bilgi almak için PTE Sınavı Nedir? Niçin Yapılır? Kimler Katılabilir? başlıklı yazımıza göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Konuşarak Öğren ile PTE Academic Sınavına Birlikte Hazırlanın!

Siz de PTE Academic sınavında başarılı olmak ve akıcı bir İngilizce konuşmak istiyorsanız 37.500 öğrencinin tercih etmiş olduğu Konuşarak Öğren ailesine katılarak online İngilizce eğitimleri alabilir, anadili İngilizce olan eğitmenler ile Skype üzerinden görüntülü eğitimler alarak İngilizce konuşma pratikleri yapabilirsiniz. Gün içinde 10/20/30 gibi kısa sürede eğitim alarak sizde akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilir, dil sınavlarında başarılı olabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

PTE Academic Sınavı

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı