PTE Academic sınavı nedir ve ne anlama gelir? 


PTE Academic sınavı nedir ve ne anlama gelir 
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

PTE Academic (Pearson Test of English Academic) sınavı, İngiltere’de çalışma, eğitim, kariyer hedefi olan kişilerin karşısına çıkan dil sınavları arasında yer alıyor ve sınav hakkında PTE Academic sınavı nedir ve ne anlama gelir? Soruları merak ediliyor. Peki, PTE Academic sınavı nedir ve ne anlama gelir? 

PTE Academic sınavı nedir, ne anlama gelir? Sorusu, yabancı dil sınavları ile birlikte İngiltere’de çalışma, eğitim, kariyer gibi amaçlar için sınava katılım sağlamak isteyen kişiler tarafından internet üzerinde araştırılmakta. Günümüzde farklı amaçlar için uygulanmakta olan birçok yabancı dil sınavı bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de PTE Academic sınavı olarak karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda PTE Academic sınavı nedir ve ne anlama gelir? Sorularının yanı sıra PTE Academic sınavı bölümlerinden ve sınav ücretlerinden de bahsedeceğiz.

PTE ACADEMİC SINAVI NEDİR VE NE ANLAMA GELİR? 

PTE Academic sınavı “Pearson Test of English Academic” anlamı gelmektedir. PTE Academic (Pearson Test of English Academic), dil becerilerinizi objektif bir şekilde değerlendirmek ve uluslararası düzeyde dil yeterliliğinizi kanıtlamak için kullanılan bir sınavdır. İngiltere’de çalışma, eğitim, kariyer hedefi olan kişilerin tercih ettiği bir yabancı dil sınav türüdür. Pearson tarafından geliştirilen bu test, öğrencilere, profesyonellere ve göçmenlere dil yeteneklerini belgeleme ve bu sayede çalışma, eğitim, kariyer konularında bir anahtar görevi görmesini sağlar. PTE Academic sınavı temel dört dil becerisini değerlendirmek amacı ile gerçekleştirilir ve adayın başarı sağlaması durumunda sonuçlar belgelendirilir. PTE Academic belgesi ile birlikte birçok farklı kurumda, programda, ülkede PTE Academic sınavının faydasını görebilirsiniz.  

PTE Academic sınavı, otomatik bir değerlendirme sistemine dayanır. Bilgisayar tabanlı değerlendirme, tarafsız ve tutarlı bir değerlendirme sağlar, böylece her aday eşit bir fırsata sahiptir. Ayrıca PTE Academic sınavının otomatik bir değerlendirme sistemine sahip olması, sonuçların açıklanma süresini de doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle PTE Academic sınavı diğer yabancı dil sınavları arasında da oldukça tercih edilmekte olan bir sınav türüdür.  

PTE ACADEMİC SINAVI HANGİ BECERİLERİ ÖLÇER? 

PTE Academic sınavı, dört temel dil becerisini değerlendirir: dinleme, okuma, yazma ve konuşma. Her beceri bireysel puanlanır ve adayların genel dil yeterliliklerini yansılar. PTE Academic sınavı ve diğer yabancı dil sınavlarına hazırlık aşamasında konuşma becerisini geliştirmek isteyen adaylar son yıllarda online İngilizce kurslarından faydalanmaktadır. Online İngilizce kursu kullanmak, akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak isteyen ve PTE Academic sınavının konuşma bölümünden tam puan almak isteyen kişilerin tercihi oluyor. PTE Academic sınavı, dil becerilerinizi gerçek hayat durumlarına uygulama yeteneğinizi ölçer. Bu, günlük yaşamda dilinizi etkili bir şekilde kullanabilme becerisini vurgular. Online İngilizce kursu ile birlikte PTE Academic sınavına katılmak, kişinin kişisel gelişimi noktasında büyük katkı sağlamaktadır.

PTE ACADEMİC SINAVI HANGİ BECERİLERİ ÖLÇER 
PTE ACADEMİC SINAVI HANGİ BECERİLERİ ÖLÇER 

PTE ACADEMİC SINAVI ÜCRETİ NE KADAR 2023? 

PTE Academic sınavı 2023 yılı ücreti ocak ayından itibaren 3305 TL olarak güncellenmiştir. Türkiye`de KDV oranlarının %18`den , %20`ye yükselmesi nedeniyle PTE Academic sınavı ücreti ocak ayında 3305 TL olarak zamlanmıştır. Buna göre PTE Academic sınavına katılacak olan adaylar 3305 TL başvuru ücreti ile birlikte sınav başvuru adımlarını takip ederek başvuru işlemlerini tamamlayabilirler. PTE Academic sınavı ücretleri sene içerisinde farklı değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle PTE Academic sınavına başvuru aşamasında resmi internet sitesi üzerinden veya yetkili kurs merkezlerinden detaylı bilgi almak gerekebilmektedir. 

Dünya çapında geçerli bir dil belgesine ihtiyaç duyuyorsanız ve dil becerilerinizi adil ve güvenilir bir şekilde ölçmek istiyorsanız, PTE Academic sınavı sizin için doğru tercih olabilir. Çünkü PTE Academic, dil yeteneklerinizi dünya genelinde kanıtlamanın en güvenilir yollarından biridir. Özellikle yurt dışında kariyer yapacak olan kişiler tarafından tercih edilmekte olan PTE Academic sınavı size birçok farklı konuda katkı sağlamaktadır. Bu sınav, uluslararası iş dünyası, eğitim kurumları ve göçmenlik süreçleri tarafından kabul görmekte, dil yeteneklerini belgelemek isteyen bireyler için önemli bir adım niteliği taşımaktadır. 

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

PTE Academic Sınavı

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı