PET Sınavının Amacı Nedir? Kimler Katılabilir?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

PET Sınavının Amacı Nedir?

B1 Preliminary olarakta bilinen ve açılımı Cambridge English Preliminary olan PET sınavı, Cambridge Assessment English’in düzenlediği B1 seviye İngilizce yeterlilik sınavıdır. B1 Preliminary  sınavı kağıt üzerinden veya bilgisayar üzerinden sunulan bir sınavdır. Her iki durumda da toplam 140 dakika sürer. B1 Preliminary sınavlarından nitelikli puan alan öğrenciler, iş ve okul hayatında B1 seviyesinde İngilizce iletişim kurabildiklerini belirten bir sertifika almaya hak kazanmaktadırlar. B1 Preliminary Sınavı sonrasında öğrenciler İngilizce dil becerilerini seyahat ederken iletişim kurabilecek ya da iş görüşmeleri gerçekleştirebilecek seviyeye getirmiş olurlar. Sınavda başarılı olan öğrenciler B1 Preliminary sertifikası almaya hak kazanırlar.

PET Sınavına Kimler Katılabilir?

B1 Preliminary Sınavına, yurt dışında üniversite eğitimi almak ve uluslararası şirketlerde çalışmak isteyen herkes katılabilmektedir. Cambridge English Preliminary sınavına, Cambridge English Key (KET) seviyesinden sonra girilmesi tavsiye edilmektedir. B1 Preliminary İngilizce yeterlilik sınavından nitelikli puan almak, öğrencilerin uluslararası şirketlerde çalışmak ve yurt dışında eğitim almak için yeterli İngilizce bilgisine sahip olduğunu göstermektedir.

B1 Preliminary sınavına girmek için öncelikle yetkili bir sınav merkezine doğrudan kayıt yaptırmanız gerekmekte olup bulunduğunuz bölgedeki sınav merkezinden sınava nasıl kayıt yaptıracağınız, sınav tarihleri ve hazırlık kursları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

PET sınavı hakkında sınavı detaylı bilgi almak için PET Sınavı Nedir? Niçin Yapılır? Kimler Katılabilir? başlıklı yazımıza göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Konuşarak Öğren ile PET Sınavına Birlikte Hazırlanın!

Siz de PET sınavında başarılı olmak ve akıcı bir İngilizce konuşmak istiyorsanız 37.500 öğrencinin tercih etmiş olduğu Konuşarak Öğren ailesine katılarak online İngilizce eğitimleri alabilir, anadili İngilizce olan eğitmenler ile Skype üzerinden görüntülü eğitimler alarak İngilizce konuşma pratikleri yapabilirsiniz.  Gün içinde 10/20/30 gibi kısa sürede eğitim alarak sizde akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilir, dil sınavlarında başarılı olabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

PET Sınavı

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.