Speaking geliştirmek için ne yapılmalı?


Speaking geliştirmek için ne yapılmalı?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce speaking geliştirmek için ne yapılmalı merak edenlerden iseniz bu yazımızda, speaking geliştirmek isteyen ama nasıl yapacağını bilmeyenler için bilgiler vereceğiz. Peki, Speaking geliştirmek için ne yapılmalı? İşte speaking geliştirmek için ne yapılmalı hakkında detaylar yazımızda…

Speaking geliştirmek için ne yapılmalı, sorusuna yanıt arayanlar için “Speaking geliştirmek için ne yapılmalı” konu başlıklı yazımızda speaking geliştirmek için yapılması gerekenler hakkında bilgilere yer vereceğiz.

SPEAKING GELİŞTİRMEK İÇİN NE YAPILMALI?

Speaking geliştirmek için yapılması gereken ilk şey speaking çalışması yapmak için yani İngilizce konuşmak için cesur olmaktır. Speaking geliştirmek için asla yanlış gramer kullanmaktan veya hatalı kelime seçimi yapmaktan korkmayın. İngilizce speaking beceriniz bol bol pratik yaptıkça gelişebilen bir beceridir. Speaking yapmanın ezber yapmak gerektiren bir durumu yoktur. Speaking geliştirirken hata yapmaktan korkmayın çünkü zaten speaking çalışması içinde olduğunuzu ve geliştirmek için çabaladığınızı herkes biliyor. Pratik yaptıkça speaking hatalarınız düzelecek ve konuşmanız gelişecektir. Speaking çalışması yaparken kimse sizden ana dili İngilizce olan bir kimse kadar akıcı ve hızlı bir şekilde konuşmanızı beklemiyor. Ana dili gibi İngilizce konuşma zorunluluğunuz olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Elinizden geleni yapmaya çalışmanız yeterli olacaktır. Speaking çalışması yaparken önemli olanın düşüncenizi karşı tarafa ne kadar aktarabildiğiniz olduğunu unutmayın ve bunun da zamanla daha akıcı hale geleceğini aklınızda bulundurun.

Akıcı İngilizce konuşma pratikleri hakkında daha fazla detaylı bilgi almak için İngilizce konuşma pratiği yapılır yazımızı okuyabilirsiniz.

Speaking geliştirmek için en iyi yollardan biri de speaking club’lara yani konuşma kulüplerine katılmak. Konuşma kulüplerin ana dili İngilizce olan veya İngilizceyi ana dili gibi konuşan bir eğitmen eşliğinde speaking çalışması yaparak grup içerisinde speaking becerinizi geliştirebilirsiniz.

Speaking çalışması için konuşma kulüpleri hakkında detaylı bilgi almak için konuşma kulübü ne demek yazımızı okuyabilirsiniz.

KONUŞMA KULÜBÜNDE SPEAKING GELİŞTİRİLİR Mİ?

Konuşma Kulübü olarak da bilinen Speaking Club’lar, İngilizce konuşma pratiği yapmak için 4-6 kişiden oluşan grupların bir araya gelerek sohbet ettiği İngilizce eğitimi amaçlı bir ortamdır. Speaking Club’larda İngilizceyi ana dili gibi konuşabilen veya ana dili İngilizce olan eğitmenler eşliğinde eğitim amaçlı İngilizce sohbet edilir. Speaking Club’larda günlük İngilizce konuşmaların yanı sıra farklı konularda İngilizce sohbet edilmektedir. Speaking Club’lara katılmak hem İngilizce konuşma pratiği yapma imkanı elde etmenizi sağlar hem de İngilizce konuşma konusunda cesaret kazanırsınız.

KONUŞMA KULÜBÜNDE SPEAKING ÇALIŞMASI NASIL YAPILIR?

Speaking çalışması için konuşma kulüpleri, katılımcıların konuşma becerilerini geliştirmeye yönelik olarak tasarlanmış bir programdır. İngilizce konuşma kulübünde verilen eğitimin amacı, İngilizcede aynı seviyede yetkin olan katılımcılara yabancı dilde pratik yapabilecekleri ortamları sunarak, konuşma ve dinleme becerilerini geliştirmelerine ve yabancı dilde kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmaktır.

SPEAKING ÇALIŞMASI KAÇ KİŞİ İLE YAPILIR?

Speaking çalışması konuşma kulüplerinde, 4-6 kişiden oluşan aynı İngilizce seviyesindeki bireylerin bir araya gelerek, İngilizceyi konuşmada uzman olan eğitmenler eşliğinde online veya bir yerde toplanılarak sohbet ettiği İngilizce konuşma ve pratik yapma amaçlı bir ortamdır.

KONUŞMA KULÜBÜNÜN FAYDALARI NELERDİR?

Speaking geliştirmesi için konuşma kulüplerine katılmak hem sizi İngilizce konuşma konusunda cesaretlendirir hem de konuşma pratiği yapmanızda size çokça fayda sağlar.

Speaking çalışması yapmanın avantajları:

  • Eğitmenler ana dili İngilizce olan uzman kişilerdir.
  • Konuşma ve dinleme odaklı bir ortamdır.
  • Konuşma becerilerini geliştirmede son derece etkilidir.
  • Tüm öğrenciler aktiftir.
  • Öğrenci kendini geliştirme fırsatı bulur.
  • Kulübe katılma zamanını öğrenci kendisi belirler.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Siz de buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Eğer online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce Konuşma

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı