YDS İçin Hazırlık Kitapları


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Her sınav için bir hazırlık materyaline ihtiyaç duyulur.  Planlı, programlı, düzenli ve çok çalışmak önemli olmasına önemlidir elbette ama birde nasıl kitaplardan çalıştığımızda oldukça önem arz eder.

Doğru kaynakları kullanarak kendimizi daha az yorarak öğrenme seviyemizi daha hızlı bir şekilde yukarılara taşıyabiliriz. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) hazırlık süreci için çok çeşitli kaynaklar bulunmaktadır.

Önemli olan elinizdeki kaynakların çokluğu değil istediğiniz bilgiyi sizi daha az yorarak veriyor olmasıdır. Sınavda karşılaşılan soru çeşitlerine göre uygun kaynaklar bulunmalı bütün konular tek bir kaynaktan çalışılmaya kalkılmamalı tabi. Bu işin grameri ayrı, kelimesi ayrı, Testi ayrı. Hangi kitaptır ki bizi tam donanımlı hale getirsin.

Soru çeşitliliğinden ötürü sınava hazırlık için oluşturulan kitaplarda çeşitlendirilmişti. Gramer için kullanılan kitaplar ayrı, kelime çalışması yapılan kitaplar ayrı, kompozisyon kitapları ve testler ayrı ayrı kitapların neden olmuştur. Piyasada basılan pek çok kitap olmakla beraber içlerinde bazılarının daha etkin ve öğrenme konusunda daha verimli olduğu söylenmektedir. Şimdi biraz o kitaplardan bahsedelim.

En iyi YDS kitapları

635769682808049481-651271243_stack-of-books.imgopt1000x70

YDS Readers: İçinde oldukça fazla sayıda okuma parçası mevcut olan bu kitabın YDS hazırlığında olanlar arasında kullanımı oldukça yaygın. Verilen okuma parçalarıyla beraber kelime bilgisi geliştiren uygulamalara ve alıştırmalara da yer verilmiş. Biliyorsunuz ki ne kadar okuma parçası ve kelime bilgisi o kadar az YDS stresi demek. Kitapta ki kolaydan zora giden bu okuma parçaları YDS alıştırması için oldukça faydalı olacaktır.

Building Skills for Proficiency: gramer konularının özet olarak işlendiği bu kitap bilgilerin pekiştirilmesine de oldukça yardımcı olmakta. Okuma parçası konusunda çok donanımlı bir kitap olmamasına rağmen kelime bilgisi açısında oldukça iyi. Bu kitap sayesinde kelime bilginizi etkili bir şekilde artırabiliriniz. Ve Grammar for Grammar kitapları da YDS hazırlığında olanlara önerilebilecek kaynaklar arasında. Oldukça geniş kapsamlı olan sette hem gramer bilgisine detaylarıyla yer verilirken hem de kelime bilgisi artırılması hedeflenmiştir. Bu verdiğimiz örnekler ve daha değişik uygun kaynaklarla YDS hazırlığında gramer ve kelime bilginizi tamamlayabilirsiniz.

YDS Blog Post CTA

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı