YDS’ye Hazırlıkta Dikkat Edilmesi Gerekenler


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

YDS daha önceleri ÜDS ve KPDS olarak dil sınavlarının 2013 yılında kaldırılması ardından yapılmaya başlanmış bir sınavdır. Yabancı dil bölümü puan sınavı elde etmek için yılda iki bölüm halinde yapılan bu sınava tüm adaylar girmek zorumdadır. Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusya bu sınav çatısı altında sınavları yılda iki kez gerçekleştirilen diller. Oldukça zorlu bir sınav olan YDS için elbette ki özenli bir çalışma aşamasından geçmek gerekiyor. Sınava hazırlanırken faydalanılabilecek birkaç öneride bulunalım şimdi;

1. Kendinize inanın!

Believe-in-yourself

İnsan hayatının her alanında ruh hali ve kendine olan inancı elbette ki çok önemlidir. Kişi bir şeyi başaracağına öncelikle kendisi inanmalı ve işe öyle başlamalıdır. Sınavın zorluğuna ve yayılan söylentilere takılıp motivasyonunuzu kırmayın öncelikle.

2. Pes etmeyin, savaşın!

04233350_asla20pes20etme

Her şey için geçerlidir ki ne kadar düzenli ve planlı hareket edilirse başarı oranı o kadar artmaktadır. Panikleyip kısa zaman içerisinde her şeyi öğrenirim diyerek hareket etmeyin. Bu yorgunluk ve çabuk pes etmenize neden olur.

3. Sosyal olun, kendinize de zaman ayırın.How-To-Be-Social-Whenever-You-Want

Kendinize zaman ayırmayı asla ihmal etmeyin. Kişi kendine zaman ayırmayıp kendine olan inancını yitirip, hayattan kendini çektiğinde bu psikolojik bir çöküntüye neden olur ve bu da verimli çalışmayı etkiler.

4. Kelime ezberi çalışırken planlı ilerleyin

by-b_dalyricswordle2

Yapacağınız ezber çalışmalarını toplu halde çalışmak yerine bölerek çalışmayı tercih edin.  Ve ezberlerinizi belirli aralıklarla tekrar edin.

5. Farklı kaynaklar kullanın

443570-exams

Farklı kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Fakat bu kaynakları çeşitlendireceğiniz kısım gramer kısmı değil inceleme ve kelime dağarcığınızı artırmak için tercih edilirse daha doğru olur.

6. Okuyabildiğiniz kadar kitap, dergi, makale okuyun!

cavesbookpiles

Okuma pratiği yapmaktan kaçınmayın. Ne kadar çok okursanız o kadar çok kelime öğrenir ve gramer bilginizi sağlamlaştırırsınız.

7. Söylemeye sanırız gerek yok maddesi: İngilizce diziler ve filmler…

s-2546ead2b54026da09d44e9116411cd31e187d52

Filmler, kitaplar ve belgesellerle daha aktif bir şekilde öğrenmenizi destekleyebilirsiniz.

8. Ekip çalışması ile kazanın!

G4 -four business people with puzzle

İnsan tek başına çalışırken pek fazla kendi yanlışlarını farkına varma ve kontrol etme şansı yakalayamaz. Eğer yanınızda sizin gibi çalışan biri de olur ve karşılıklı diyaloglar halinde çalışırsanız çok daha kolay ve kalıcı bir öğrenme yöntemi uygulamış olursunuz.

9. Deneme sınavlarını büyük bir ciddiyetle çözün

1419517223_38486

Elbette ki çalıştıklarınızı ne kadar öğrendiniz önemli. Ne kadar anladınız ve ne kadarını aktarabiliyorsunuz. Bunun için deneme sınavları yapın kendinize ve sonuca göre çalışmanızı yönlendirin.

YDS Blog Post CTA

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı