Yeni Başlayanlar İçin İngilizce Konuşma Kursu


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce, günümüzde eğitim hayatından iş hayatına her alanda konuşulması gereken bir dildir. Kurumsal şirketler iş ilanlarını yayınlarken adaylardan İngilizce konuşma yeteneği aramaktadır. Özgeçmişinizi güçlendirecek önemli bir yetenek olan yazılı ve sözlü İngilizce bilgisi, size her alanda oldukça avantaj sağlar. Ancak birçok kişi İngilizceyi anladığını fakat konuşamadığını söyler. Bu yazımızda yeni başlayanlar için İngilizce konuşmaya nereden başlanır ve hangi adımlar takip edilmeli bunlardan bahsedeceğiz.

İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlanmalı?

İngilizce öğrenmek için öncelikle bir kursa kayıt olmanız gerekmektedir. Bunun için yüzyüze ya da online kursları tercih edebilirsiniz. Günümüzde ise en çok online kurs eğitim modeli tercih edilmektedir. Online İngilizce kursları sayesinde kişi sınıf ortamındaki heyecan ve gerginlikten uzak bir şekilde eğitim alabilmektedir. Diğer bir aşama ise iyi bir eğitmenden ders almaktır. Online İngilizce kursunda istediğiniz eğitmenden ders alabilirsiniz. Hangi eğitim modelini seçerseniz seçin aldığınız eğitime sadık kalarak disiplinli, planlı ve programlı bir şekilde ders çalışmanız oldukça önemli. Ders çalışacağınız ortam sessiz, havadar ve ışık alan bir yer olmalı. Öğrendiğinizi hemen tekrar ederek testler çözmeniz bilgilerinizi pekiştirmeniz bakımından oldukça fayda sağlayacaktır.

İngilizce Konuşmak İçin Nasıl Pratik Yapılmalı?

Bir kursa kaydınızı yaptırdınız ve eğitim almaya da başladınız. Peki İngilizce konuşma alışkanlığını nasıl kazanacaksınız?

Bu sorunun cevabı sizin çalışma ve pratik sıklığınıza bağlıdır. Öğrendiklerinizi düzenli aralıklarla tekrar etmezseniz İngilizce konuşurken zorlanabilirsiniz. Bunun için konuşma kulüplerine katılabilir ya da ana dili İngilizce olan eğitmenlerden yardım alabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise İngilizce dizi, film ya da belgesel izlemek. Eğer gün içinde çok fazla pratik yapmaya fırsat bulamıyorsanız İngilizce dizi, film ya da belgesel izleyerek İngilizce için kulak aşinalığı kazanabilir, günlük konuşma terimlerine hakim olabilirsiniz. Bir başka yöntem ise İngilizce müzik ya da podcast dinlemek. İster arabada ister başka bir işle meşgul olurken istediğiniz her yerde faydalanabileceğiniz etkili bir yöntem olan müzik ve podcast İngilizce kelime ve cümlelerin nasıl telaffuz edildiğini anlamanıza oldukça fayda sağlayacaktır. Konuşarak Öğren bu konuda tam size göre. Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu, ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerden özel ders alma imkanı sunar. Böylece eğitmeninizle birebir konuşma pratikleri yapabilir, İngilizce kelime ve cümleleri doğru telaffuzlarıyla birlikte öğrenebilirsiniz. Konuşarak Öğren ile günde 10,20,30 dakika zaman ayırarak İngilizce konuşma pratikleri yapabilir, kısa zamanda akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.

Ne Kadar Sürede İngilizce Konuşulabilir?

İngilizce konuşma süresi aldığınız eğitimin uzunluğuna ve öğrenme hızınıza göre kişiden kişiye farklılık göstermektedir. İngilizce konuşmaya başlamak için öncelikle temel İngilizce eğitimi almanız gerekiyor. Elbette ki alacağınız eğitimler tek başına yeterli değildir. Bunun için İngilizce uygulamalarından destek alabilirsiniz. İngilizce uygulamayı telefon, tablet ya da bilgisayarınıza indirebilir, bildirimleri açarak uygulamanın hatırlatmasıyla birlikte uygun zamanlarda pratikler yapabilirsiniz. Diğer yöntem ise konuşma kulüplerine katılım sağlamaktır. Konuşma kulüpleri öğrendiklerinizi pekiştirmeniz açısından oldukça faydalı bir yöntemdir. Düzenli katılımlar sağlamanız halinde zamanla İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmaya başladığınızı görebilirsiniz. Konuşma kulüpleri İngilizce seviyenizle aynı olan kişilerle bir arada olmanızı sağlayarak kelime ve telaffuzlarda olan hatalarınızın en az seviyeye inmesine yardımcı olmaktadır.

Konuşarak Öğren İle İngilizce Konuşmaya Başlayın

Konuşarak Öğren, online İngilizce konuşma dersleri veren kurslar arasında en öne çıkan kurs olarak bilinmektedir. Konuşarak Öğren’in ders programları ve İngilizce konuşma dersleri yeni başlayanlara özel olarak hazırlanmaktadır. 37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren online İngilizce konuşma kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz. Siz de İngilizce konuşmayı öğrenmeye yeni başladıysanız online İngilizce konuşma kursu Konuşarak Öğren’in kişiye özel esnek ders programlarına mutlaka göz atın.

Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce konuşma eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Online İngilizce Konuşma Kursu

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı