Yeni Başlayanlar İçin İngilizce Öğrenme Rehberi


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce, dünyada en çok konuşulan dillerin başında gelmektedir. İngilizce akademik hayattan iş hayatına her alanda karşımıza çıkması muhtemel bir dil olduğu için de ana dilimiz gibi bilmek çok önemlidir. Özgeçmişinizi güçlendirecek önemli bir yetenek olan yazılı ve sözlü İngilizce bilgisi, size her alanda oldukça avantaj sağlar. Peki İngilizceyi geliştirmek için nasıl bir yol izlemek gerekiyor? Hangi adımlar takip edilmeli? Gelin birlikte bakalım.

İlk Adım: Kendinize İnanın

İngilizce öğrenmeyi ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşmayı kim istemez ki? İngilizce dünyada en çok konuşulan dillerden bir tanesidir. İş hayatında mevcut pozisyonunuzdan yükselmek ve akademik alanda sınav ve mülakatlarda istediğiniz başarıyı yakalamak adına İngilizce bilmek oldukça önemli. Pek çok kişi için İngilizce konuşmak başlangıçta korkutucu olabilir. Kendinize inanın ve başarabileceğinizi düşünerek motivasyonunuzu artırın. İnanmak başarmanın yarısıdır sonuçta. Ve kendinizi hazır hissettiğiniz anda karar verin ve öğrenmeye başlayın. Yeni bir şeyler öğrendikçe kendinizi daha iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz. Ve bir şeyleri başardığınızı gördükçe daha fazlasını öğrenmeyi isteyeceksiniz. Bu şekilde motivasyonunuzu artırarak İngilizcenizi ilerletebilirsiniz. Burada önemli olan şey disiplinli bir şekilde çalışarak plan ve programa sadık kalmaktır. 

Sonuç olarak İngilizceyi öğrenilmesi zor bir dil olarak görmemek gerekiyor. Hangi yaşta olursanız olun istediğiniz dili öğrenebilirsiniz. Unutmayın ki öğrenmenin yaşı yoktur:)

Bol Bol İngilizce Kelime Öğrenin

Her dilde olduğu gibi İngilizce öğrenirken de kelime haznesini geliştirmek oldukça önemli. Bir dili ana diliniz gibi konuşmak istiyorsanız öncelikle o dilde en çok konuşulan kelimelere hakim olmanız gerekiyor. İngilizce öğrenmeye başlarken de başlangıçta günlük en çok konuşulan kelimeleri ezberleyerek başlayabilirsiniz. Kelime ezberi yaparken sözlük kullanabilirsiniz. İngilizce dil seviyenize göre kitaplar okumak ve anlamını bilmediğiniz kelimelerin altını çizerek araştırma yapmak yeni kelimeler öğrenmenizi kolaylaştıracaktır. Diğer yandan ezberlenecek olan kelimeleri bir kağıda yazarak en çok vakit geçirdiğiniz alanlara yapıştırmanız da çok etkili olacaktır. Kelime ezberi yapabileceğiniz bir başka yöntem ise İngilizce kelime uygulamalarıdır. Telefon, tablet ve bilgisayarınıza indireceğiniz İngilizce kelime uygulamasının bildirimlerini açarak her bildirimde kelime çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde kelime haznenizi oldukça geliştirebilirsiniz.

Cümleler Kurmaya Başlayın

Öğrendiğiniz İngilizce kelimeleri uygun gramer kalıplarına göre cümleler haline getirmeniz oldukça önemli. Hangi dilbilgisi konusunu öğrendiyseniz o kalıplara uygun olacak şekilde bir kağıda yazılar yazarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Bir başka yöntem ise İngilizce günlük tutmaktır. İngilizce günlük tutmak günlük ifadeleri pekiştirmek ve bu ifadelere hakim olmak bakımından fayda sağlayacaktır. Günlük tutarken cümleleri uzun tutmaya çalışarak İngilizce yazma becerileriniz ilerletebilirsiniz. Burada dikkate etmeniz gereken yazdıklarınızı çeviri yardımıyla kontrol etmenizdir. Bu sizin olası hatalarınızı minimuma indirerek aynı yanlışı tekrar etmenize engel olacaktır. 

İngilizce Dizi, Film ya da Belgesel İzleyin

İngilizcenizi geliştirmek için uygulayabileceğiniz bir başka yöntem ise İngilizce dizi, film ya da belgesel izlemektir. Günümüzde bunlara erişim sağlayabileceğiniz birçok popüler platform bulunmaktadır. İzleyeceğiniz dizi, film ya da belgeselin alt yazılarını açarak İngilizce cümleler öğrenebilirsiniz. Çünkü kurgu ile birlikte oyuncuların jest ve mimikleri birleşince akılda kalıcı sahneler ortaya çıkacağı için bu şekilde günlük terimlere aşinalığınız artacak ve İngilizce öğrenmenize oldukça fayda sağlayacaktır. Tavsiyem alt yazıları ilerleyen zamanlarda kapatarak izlemeye devam etmenizdir. Alt yazılı izlemeye çalışırken kelime ve cümlelere olan odaklanma süreniz giderek azalacaktır. Bu şekilde öğrenmenize de hiçbir faydası olmayacaktır. Bu nedenle bir süre sonra alt yazıları kapatarak izlemeye devam edebilirsiniz. Zaten bunu alışkanlık haline getirdiğiniz zaman İngilizceniz gelişecek ve alt yazılara da ihtiyacınız kalmayacaktır. 

Dinleme Pratikleri Yapın

İngilizce öğrenmek yalnızca gramer öğrenmekten ibaret değildir ki İngilizceyi sadece bu yöntemle de öğrenemezsiniz. Mutlaka aldığınız derslere ek olarak İngilizce dinleme pratikleri de yapmanız gerekiyor. İngilizce müzik dinlemek burada yardımcı olabilir. Dinleyeceğiniz şarkının İngilizce sözlerini açarak şarkıcının kelimeleri nasıl telaffuz ettiğine bakabilir, şarkıyı ezberleyerek aynen tekrarlayabilirsiniz. Ritimlerle öğrenmek oldukça etkili bir yöntemdir. Bu şekilde eğlenerek öğrenmeniz mümkün. Bir diğer yöntem ise İngilizce podcast dinlemektir. İster evde ister arabada ya da yolda yürürken veyahutta bir işle meşgulken podcast dinleyerek de İngilizce kelime ve cümlelere olan aşinalığınızı artırarak kendinizi geliştirebilirsiniz. 

Konuşarak Öğren ile Konuşma Pratikleri Yapın

Online İngilizce kursunda istediğiniz eğitmenden ders alabilirsiniz. Hangi eğitim modelini seçerseniz seçin aldığınız eğitime sadık kalarak disiplinli, planlı ve programlı bir şekilde ders çalışmanız oldukça önemli. Konuşarak Öğren bu konuda tam size göre. Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu, ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerden özel ders alma imkanı sunar. Böylece eğitmeninizle birebir konuşma pratikleri yapabilir, İngilizce kelime ve cümleleri doğru telaffuzlarıyla birlikte öğrenebilirsiniz. Konuşarak Öğren ile günde 10,20,30 dakika zaman ayırarak İngilizce konuşma pratikleri yapabilir, kısa zamanda akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz. 

Konuşarak Öğren, online İngilizce konuşma dersleri veren kurslar arasında en öne çıkan kurs olarak bilinmektedir. Konuşarak Öğren’in ders programları ve İngilizce konuşma dersleri yeni başlayanlara özel olarak hazırlanmaktadır. 37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren online İngilizce konuşma kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz. Siz de İngilizce konuşmayı öğrenmeye yeni başladıysanız online İngilizce konuşma kursu Konuşarak Öğren’in kişiye özel esnek ders programlarına mutlaka göz atın.

Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce konuşma eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı