Akıcı İngilizce Konuşmak Ne Kadar Sürer?


Akıcı İngilizce konuşmak ne kadar sürer?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Akıcı İngilizce konuşmak ne kadar sürer sorusunu yanıtlamak için akıcı İngilizce konuşmak için kaç kelime bilmek gerekir sorusuna da yanıt aramamız gerekir. Çünkü takılmadan akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmek için gramer bilgisi tek başına yeterli değildir. Peki akıcı İngilizce konuşmak ne kadar sürer? Şimdi bu sorunun yanıtını İngilizce konuşmak için kaç kelime bilmek gerekir sorusu ile detaylandıralım. İşte akıcı İngilizce konuşmak için ne yapmalı? Akıcı İngilizce öğrenme ile ilgili detaylar yazımızda…

Akıcı İngilizce konuşmayı İngilizce öğrenme programları arasında değerlendirecek olursak ne kadar sürede öğrenilebileceği hakkında bilgilere bu yazımızda yer vereceğiz. Peki, akıcı İngilizce konuşma ne kadar sürer? İşte yanıtı…

AKICI İNGİLİZCE KONUŞMAK NE KADAR SÜRER?

Akıcı İngilizce konuşmak için belli bir süre vermek doğru olmayacaktır. Dolayısıyla akıcı İngilizce konuşmak şu kadar gün, hafta, ay sürer gibi bir yorumda bulunmak da gerçekçi bir yaklaşım olmaz. Her bireyin İngilizce konuşmayı öğrenme hızı, dil öğrenme kabiliyeti birbirinde farklıdır. Kimisi 1 saatte İngilizcede bir konuyu kavrarken, kimisi aynı konuyu 2 saate anlayabiliyor. Bu sebeple akıcı İngilizce konuşmak için bir zaman dilimi vererek genelleme yapamayız. Ancak her gün pratik yaparak ve İngilizceyi hayatınızın merkezine alarak minimum 1 yıl içerisinde akıcı bir şekilde İngilizce konuşma yeteneğine sahip olabilirsiniz.

1 yılda akıcı İngilizce konuşmak hakkında detaylı bilgi için 1 yılda İngilizce öğrenilir mi, ne kadar öğrenilir yazımızı da okuyabilirsiniz. Ayrıca akıcı İngilizce konuşma dersleri veren online İngilizce öğrenme kursu Konuşarak Öğren ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

İngilizce öğrenmeye başladınız ve şimdiden anadili İngilizce olan kişilerle sakince konuşmak mı istiyorsunuz? Zaten endişeleniyorsanız, bugün size akıcı İngilizce öğrenmenin ne kadar sürdüğünü ve bunu başarmak için bazı ipuçlarını anlatacağız.

İngilizce öğrenmeye gelince, kesin olan tek şey, özellikle sıfırdan başlıyorsanız, bir aydan daha kısa sürede dilde ustalaşmanın imkansız olmasıdır.

Bu anlamda bu dilin öğrenimi en temelden en ileri seviyeye, neredeyse profesyonele giden seviyelerde düzenlenir. Bu yüzden size akıcı bir seviyeye nasıl ulaşacağınızı söylemeden önce, size bu seviyenin ne olduğunu söyleyeceğiz.

Sıfırdan İngilizce öğrenmeye başladığınızda, size atanan seviye A1’dir, ki bu en temel seviyedir.

Bu seviye size ne öğretileceğini ve öğrenmeye devam etmek için neleri geliştirmeniz gerektiğini belirler. Bu seviyeyi başarıyla geçtikten ve ilgili tüm sınavları geçtikten sonra, İngilizce dünyasındaki yükselişiniz başlar.

Ve terfi derken, işlerin ilginçleşmeye başladığını kastediyoruz, çünkü İngilizcede bu dilde ne kadar bildiğinizi (ve daha ne kadar öğrenmeniz gerektiğini) tanımlayan 6 seviye vardır.

Dilleri çok hızlı öğrenen, kolaymış gibi görünen ama sizin için aynı olmayan birini tanıdığınız başınıza geldiyse, merak etmeyin! Bir dili öğrenmeyi hızlandırabilecek ve kendi yararınıza kullanmaya başlayabileceğiniz birkaç şey var:

Ne kadar pratik yapıyorsun?

İngilizce çalışırken sadece fiilleri ezberlemek ve etkinlik testlerini cevaplamak yeterli değildir, aynı zamanda dili pratikte kullanmak da önemlidir.

Bunun için farklı alternatifler var. Bunlardan biri , aynı zamanda öğrenen bir arkadaşınızla konuşmak veya hatta yabancılarla konuşmanıza izin veren bir görüntülü sohbet kullanmaktır.

Öğrenme yöntemi

Öğrenme hızınızı belirleyen diğer bir faktör de kullandığınız yöntemdir, çünkü birçok kurs size dilin kullanımından çok İngilizce gramerini öğretmeye odaklanır.

Bu nedenle, yönteminizin İngilizce konuşma ve cümleleri anlama üzerine odaklanması önerilir.

Geleneksel yöntemlerin dilbilgisine odaklandığı gerçeğine rağmen, bunların hızlı sonuçlar sağlamadığı, bunun yerine dili birkaç yıl boyunca çalışmanıza odaklandığı da doğrudur.

Başka kaç dil konuşuyorsunuz?

İster inanın ister inanmayın, zaten birçok dilliyseniz ve üçüncü hatta dördüncü bir dil öğrenmek istiyorsanız, ne kadar çok dil bilirseniz, yenilerini öğrenmenin sizin için o kadar kolay olacağı kanıtlanmıştır. Bu nedenle, öğreniminizde kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereken bir faktördür.

Akıcı İngilizce öğrenmek ne kadar sürer?

Araştırmalara göre, bir seviyeden diğerine geçmek için yaklaşık 200 saatlik bir İngilizce konuşma süresi gerekiyor. Yani dili günde 2 saat çalışırsanız, 3 ayda bir sonraki seviyeye geçebilirsiniz.

Ve bunun hesabını yaparsan, aynı egzersizi bir yıl boyunca yaparsan, A1’den C’ye sorunsuz gidebilirsin.

Ancak bu hedefe ulaşmanın temel şartlarından biri azimdir. Bu nedenle, yıl boyunca sizi motive eden ve eğlendiren bir öğrenme yöntemi seçmeniz önemlidir.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı