CEPA Test online mı yapılıyor? CEPA Test nereden yapılıyor? 


CEPA Test online mı yapılıyor
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

CEPA yani Communicative English Proficiency Assessment testine katılma planı olan adaylar, CEPA Test online mı yapılıyor? Sorusu ile birlikte sınavın formatını araştırmakta. Peki, CEPA Test online mı yapılıyor? CEPA Test nereden yapılıyor? 

CEPA Test online mı yapılıyor? Sorusu, CEPA Testine katılacak olan adaylar tarafından merak edilmekte ve araştırılmakta. British Side tarafından uygulamakta olan İngilizce yabancı dil sınavı, İngilizce becerisini kanıtlamak için tercih edilen yabancı dil sınavları arasında yerini alıyor. Peki, CEPA Test online mı yapılıyor? CEPA Test nereden yapılıyor? 

CEPA TEST ONLİNE MI YAPILIYOR? 

CEPA (Communicative English Proficiency Assessment) sınavı, online olarak gerçekleştirilmekte olan bir sınav türüdür. Sınav birçok güvenlik kontrolünü sağlamakta olan sistem üzerinden bilgisayar tabanlı olarak gerçekleştirilmektedir. CEPA sınav platformu üzerin T.C ve kimlik kontrol alanları, ekran kamerası görüntü ve dış ses, ekranının kontrolü gibi güvenlik protokolleri yer almaktadır. Bu sayede sınav güvenliği oldukça iyi bir şekilde sağlanmaktadır. Bu sayede adaylar güvenli ve etkin bir şekilde online olarak CEPA (Communicative English Proficiency Assessment) testine kolay bir şekilde katılım sağlayabileceklerdir.  

CEPA testi temelde İngilizce dil yeterliliğini ölçmeye yönelik bir sınavdır. CEPA, yazma, konuşma, dinleme ve okuma becerilerini içeren geniş bir dil yeterlilik yelpazesini ölçer. Adaylar sınava internet üzerinden online olarak katılmakta ve yazma, konuşma, dinleme ve okuma becerilerini değerlendirmekte olan testi tamamlamaktadır. Sınavın tamamlanmasının ardından sonuçlar kurul tarafından değerlendirilmektedir. Günümüzde CEPA sınavı ve diğer İngilizce dil sınavlarına hazırlanmak kaynak çeşitliliği sayesinde oldukça kolay bir hal alıyor. CEPA testinin amacı iletişimin ölçümlemektir. CEPA sınavında soru ve değerlendirme dinamiklerinin tamamı CEFR (Common European Framework of Reference for Languages/ Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi) tanımlamaları ve kriterleri kapsamında uygulanmaktadır. Sınava hazırlık aşamasında Konuşarak Öğren tarafından kullanıcılara sunulmakta olan CEPA hazırlık programı birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. 

Sınava katılacak olan adaylar Speaking testinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için minimum 1 Mbps yükleme (Upload) hızına sahip olan bir internet kullanmalıdır. Bu nedenle sınava katılacak olan adayların bu kriteri göz önünde bulundurarak bir ağ seçmesi gerekmektedir. 1 Mbps yükleme (Upload) hızına sahip olmayan adaylar tarafından en çok tercih edilmekte olan yöntemlerden bir diğeri ise telefonunuzun mobil bağlantısını bilgisayar ile paylaşarak bu şekilde CEPA testine katılım sağlamaktır. Macbook veya iMac cihazları üzerinden sınava katılacak olan adaylar izinler konusunda sıkıntı yaşaması durumunda CEPA Test Help Center üzerinde yer almakta olan kılavuz ile birlikte adımları takip ederek bu sorunu halledebilir.  

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CEPA Test

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı