En iyi İngilizce kelime nasıl öğrenilir?


En iyi İngilizce kelime nasıl öğrenilir?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

En iyi İngilizce kelime bol bol okuma, kelime seçme, kelimeleri günlük hayatta kullanma yöntemleri ile öğrenilir. Detayları bir şekilde İngilizce kelimeler en kolay nasıl öğrenilir açıklayalım. Peki, en iyi İngilizce kelime nasıl öğrenilir? İşte İngilizce kelimeler en iyi nasıl öğrenilir? Detaylar yazımızda…

En iyi İngilizce kelime nasıl öğrenilir, sorusuna yanıt arayanlar için “En iyi İngilizce kelime nasıl öğrenilir” konu başlıklı yazımızda İngilizceyi akıcı konuşmak için neler yapılması gerektiği hakkında bilgilere yer vereceğiz.

EN İYİ İNGİLİZCE KELİME NASIL ÖĞRENİLİR?

İngilizce kelimeler ezberlerken canınız sıkılıyor veya zorlanıyor olabilirsiniz. Durum böyle iken kelime çalışması yapmak verimsiz olacaktır. Boşa geçen vakit İngilizce öğrenme hevesinizi kaçıracak ve moralinizi bozacaktır. Sizlere doğru İngilizce kelime ezberleme yöntemleri nedir? 5 püf nokta ile açıklayacağız. İşte, en iyi İngilizce kelime nasıl öğrenilir? 5 önemli nokta…

En iyi İngilizce kelime öğrenmede 5 püf nokta:

 • Bol bol okumak
 • Kelime seçimi yapmak
 • Kelimeleri günlük hayatta kullanmak
 • Sık sık not almak
 • İngilizce sözlük okumak

İngilizce kelimeler en iyi şekilde; bol bol okuma, kelime seçimi yapma, öğrenilen kelimeleri günlük hayatta kullanma, sık sık not alma ve İngilizce sözlük okuma etkinlikleri öğrenilebilir.

EN İYİ İNGİLİZCE KELİME EZBERLEME TEKNİKLERİ

 • Kelime Ekleme Yöntemi
 • Cümle Kurma Yöntemi
 • Eş Anlamlılarla Beraber İngilizce Kelime Ezberleme Yöntemi
 • Yatmadan Önce Göz Atmak
 • Ara Sıra Göz Atmak
 • Şarkılarla, TV, Dizi, Film ile İngilizce Kelime Öğrenmek
 • Kartlarla İngilizce Kelime Ezberleme Yöntemi
 • Öğrendiğiniz Yeni Kelimeleri Sık Kullanma Yöntemi

Kelime Ekleme Yöntemi

Kelime eklem yönteminde, bilmediğiniz İngilizce kelimeyi yazdıktan sonra yapmanız gereken ilk şey onunla alakalı bir kelime yerleştirmek olsun. Bu ister Türkçe ister İngilizce olsun fark etmez. Günlük hayattan olabilir. Size bu kelimeyi hatırlatacak özel bir isim bile koyabilirsiniz.

Örnek:

Beautiful Zeynep – Güzel Zeynep (burada Zeynep örneği yerine size beautiful – güzel kelimesini (biütiful) hatırlatacak bir kelime de yazabilirsiniz)

Bilmediğiniz kelimenin okunuşunu parantez içinde altına yazmayı unutmayın.

Veya yanlarına İngilizce kelime de yazabilirsiniz:

Dynasty –Hanedanlık bunu defterinize yazarken hemen başına Ottoman veya Turk kelimelerini getirerek yazabilirsiniz.

Örnek:

Ottoman Dynasty – Osmanlı Hanedanı

Cümle Kurma Yöntemi

Cümle kurma yönteminde, eğer kurabiliyorsanız kelimeleri İngilizce cümle içinde kullanın bu sayede hem yeni öğrendiğiniz İngilizce kelimeyi kullanmayı öğrenirsiniz hem de anlamını daha kolay ezberlersiniz. Öğrendiğiniz her kelimeyi mutlaka yazın. Çünkü yazmak, ezberlemenin yarısıdır.

Eş Anlamlılarla Beraber İngilizce Kelime Ezberleme Yöntemi

Örnek: great – mükemmel

Great kelimesini diğer mükemmel anlamlarını içeren kelimelerle yan yana koyarak düşünebilirsiniz.

Great, perfect, excellent, superb, splendid, brilliant, magnificent. Bu kelimelerin hepsi mükemmel, harika, muhteşem anlamı veriyor.

Yatmadan Önce Göz Atmak

İngilizce kelimeleri yatmadan önce çalıştığımızda, beyin uyku esnasında tekrar ettiğinden dolayı sabah kalktığınızda ezberlemiş oluruz. İngilizce kelime ezberleme başarınızı arttırmak için yatmadan önce kelimelere göz atmayı sakın unutmayın.

Ara Sıra Göz Atmak

İngilizcede ezberlemek için yazdığınız kelimeleri ara sıra bakmak ve tekrar etmek çok önemlidir. Birkaç dakikanızı alacak bu tekrarlar hatırlama ve İngilizce kelime ezberleme için altın değerinde bir öneri. Özellikle en çok kullanılan kelimelere ara sıra göz attığınız zaman kısa sürede belli seviyede İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.

Şarkılarla, TV, Dizi, Film ile İngilizce Kelime Öğrenmek

Bu yöntem belki de saydığımız İngilizce kelime ezberleme yöntemleri arasından en seveceğiniz yöntem olacak. Sevdiğiniz diziyi izlersiniz veya sevdiğiniz şarkıyı dinlersiniz. Siz de çok iyi biliyorsunuz ki severek yapılan işlerde başarı oranı çok daha yüksektir.

Bu yüzden bu tür faaliyetleri yerine getirirken oradan alınan kelimelerin akılda kalma olasılığı çok daha fazla ve kolay olur. Eğlenerek İngilizce kelime ezberleme için bu harika bir yöntem!

Kartlarla İngilizce Kelime Ezberleme Yöntemi

Anlamını bilmediğiniz İngilizce kelimeyi ve anlamı onu çağrıştıracak veya hatırlatacak diğer kelimelerle beraber küçük kağıtlara yazmak. Ezberlemeniz gereken kelimeyi bir tarafa hatırlatacak kelimeleri diğer tarafa yazarsanız daha yardımcı olur.

Kelime kartları, gelmiş geçmiş en çok bilinen İngilizce kelime ezberleme yöntemi olabilir!

Öğrendiğiniz Yeni Kelimeleri Sık Kullanma Yöntemi

İngilizcede ilk öğreneceğiniz kelimelerden biri olan show (göstermek) kelimesinin yerini tutacak kelimeler exhibit, demonstrate, display kelimelerini konuşurken veya yazarken tam show kelimesini kullanacakken bunları kullanmak İngilizce kelime ezberleme için inanılmaz seviyede yardımı olur.

Bu yöntem yukarıda anlattığım eş anlamlılarıyla ezberleme ve de cümle kurma yöntemleri kullanılarak ortaya konan bir teknik.

Örnek:

Dance group showed fine examples of Anatolia tradition on stage.

Dance group demonstrated fine examples of Anatolia tradition on stage.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca İngilizce Kelime Ezberleme Teknikleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce Konuşma

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı