İngilizce İş Görüşmesi Diyalogları | Bilmeniz Gereken Her şey!


İngilizce İş Görüşmesi Diyalogları | Bilmeniz Gereken Her şey!
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Üniversiteden mezun olmakla birlikte aslında sizi bir son değil, zorlu engellerle dolu bir başlangıç bekliyor. Belki klişe oldu bu durum, ancak gerçek ne yazık ki bu. İş ilanı siteleri üzerinden ya da LinkedIn’den başvurduğunuz onlarca ilan içinde, İK uzmanlarının alınacak personelde aradıkları en önemli özelliklerden bir tanesi, bildiğiniz üzere İngilizce.

İş görüşmesine çağrılma aşamasına gelen adaylar, özellikle aranan özelliklerde ‘iyi bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olma, akıcı konuşma’ kısmını gördüyse ve o ana kadar iyi bir şekilde hazırlanmadıysa, gerilim filmi başlıyor demektir. İngilizce iş görüşmesi hakkında genel kalıplar, diyaloglar ve bilmeniz gereken diğer her şeyi sıraladık.

İngilizce iş görüşmesi | kendini tanıtma örnekleri

İngilizce iş mülakatlarında karşılaşacağımız ilk durum, kendini tanıtma konusu. Aşağıda kendinizi tanıtma konusunda bir örnek giriş görebilirsiniz, mümkün olduğunca sade ve net olmakta fayda var, heyecanınızı da kontrol ederek. ????

What can you tell me about yourself? / Bana kendini anlatabilir misin, hakkında bilgi verebilir misin?

Hello, i am Bora.

I have worked for 8 years as copywriter in a digital agency.

Currently, i am an editor at an internet site.

I want to improve myself, so i applied this job.

Genel bir giriş sorusu sorulduğunda, kısa bir şekilde kendinizden bahsederek, geçmişinize dair önem taşıyan çalışmalarınızdan kısaca bahsedip birkaç cümle ile finale gelebilirsiniz. Bu soruyu takiben, klasikleşmiş o mülakat sorularının da sırası gelecektir zira…

İş ingilizcesi kalıpları

İngilizce iş görüşmesi kalıplarına dair bir animasyonu aşağıda izleyebilirsiniz. Şirkete attığınız ilk adımdan, ayrıldığınız süreye kadar yapacağınız konuşmaların özeti niteliğinde bir derleme:

İngilizce iş mülakatı diyaloglarından bir kupleyi yukarıda gördük. Elbette ki işe göre ya da diyalogu götürmek istediğiniz yere bağlı olarak, klasik kalıpların dışında kendinizi ifade etmek istediğiniz yapılar, kelimeler olacak. Bunun da en iyi yöntemi, gitmeden önce buralara çalışmak, hazırlık yapmaktır.

Hatta İngilizce iş mülakatına gidecek kişilere, İngilizce iş mülakatı diyaloglarına çalışma yapmak dışında spesifik bazı terimlere, ifadelere çalışması da önerilir. Sizi işe başvuran diğer adaylardan ayıracak, fark yaratacak bir özgüven ve İngilizce bilgisi önemli.

İngilizce iş mülakatı diyalogları örnekleri

Bir diğer iş mülakatı örneği olarak, James ve Stephen arasında geçen konuşmayı sizlerle paylaşalım:

Yukarıdaki İngilizce iş görüşmesi örneğinde hem adayın, hem de işe alım uzmanının klasik iş görüşmesi kalıplarına ve cevaplarına nasıl yaklaştığını dikkatli şekilde incelemenizi öneriyoruz.

Önemli NOT: İngilizce İş Görüşmesi Simülasyon Programı İngilizce iş görüşmeleri kariyeriniz için büyük önem taşır. Konuşarak Öğren olarak hazırladığımız özgeçmişiniz ve başvuru yapacağınız pozisyona göre size örnek İngilizce bir iş görüşmesi yapma imkanı sunar.

İş görüşmesi sırasında siz soruları yanıtlarken uzmanlarımız sorulara verdiğiniz yanıtlara göre bir performans raporu oluşturur. Görüşme bittikten sonra bu rapor size iletilir. Rapor içerisinde görüşmede yaptığınız hatalar ve bu hataların çözümlerinin neler olabileceğini görürsünüz.

Program hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

İngilizce iş görüşmesi için hazırlık yapanlara tavsiyeler

İş görüşmesi aşamasına gelen her aday, işi kaçırmamak için dikkatli şekilde o ana hazırlanıyor. Peki görüşmeye gidecek kişiler nelere dikkat etmeli? Bir dizi tavsiye paylaşmak istiyoruz…

Kendinizi ifade ederken heyecanlanmamanın ve telafuz hatası yapmamanın sırrı, dilin gramer yapısına çok odaklı düşünmemektir. Düşüncelerinizi basit bir formda, İngilizce olarak ifade etmeye çalışın.

Fark yaratacak ifadelere, gitmeden öne çalışın. Bazı kelimeler ve phrasal verbsler, hakkınızda çok iyi bir imaj uyandırabilir. Tabii ki doğal ve yerli yerinde, iyi bir kullanım ile.

Gitmeden önce pratik yapmak kesinlikle faydalı olacaktır. Arkadaşlarınız ya da ailenizin önünde, konuşmalarınız için bir prova yapabilirsiniz. Bu provanızı akıllı telefonlar ile kaydettirip, kendinizi izlediğinizde eksiklerinizi daha net görebilirsiniz.

Son olarak, İngilizce konuşabilme konusunda en iyi pratik, ‘İngilizceyi konuşarak yaşamak, öğrenmek’tir. Türkiye’de 20 binin üzerinde insanın İngilizcesini geliştirdiği KonusarakOgren.com programı ile günde 10 dakika, 20 dakika gibi kısa zaman aralıkları ile anadili İngilizce olan eğitmenlerle konuşarak, kendinizi geliştirebilirsiniz.

Heyecanınızı yenme ve İngilizce konuşabilme özgüvenini verme konusunda, eğitimimiz oldukça faydalıdır. ????

Üstelik, ücretsiz bir şekilde deneme avantajı ile! Bilgi almak için; www.konusarakogren.com adresindeki formu doldurmanız yeterli.

Merak ettiğiniz kelimelerin veya metinlerin anlamlarını öğrenmek için İngilizce – Türkçe çeviri sitemizi mutlaka ziyaret edin.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.