İngilizce Konuşma Alışkanlığı Nasıl Kazanılır?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce konuşmak herkesin hayalidir. İngilizceyi akıcı konuşmak için başlangıçta düzenli aralıklarla pratik yapmak gerekiyor. İngilizce konuşma alışkanlığı kazanmanın birçok yöntemi vardır. Bu yazımızda İngilizce konuşma alışkanlığı kazanmak ile ilgili detaylı bilgilere yer verdik. Hazırsanız başlayalım.

İngilizce Konuşma Alışkanlığı Nasıl Kazanılır?

Akıcı bir şekilde İngilizce konuşmayı kim istemez ki? İngilizce konuşmanın yolu bol pratik yaparak İngilizce konuşma alışkanlığı kazanmaktan geçiyor. Aldığınız eğitimlere ek olarak İngilizce konuşma pratikleri yapmak zamanla sizi daha ileriye taşıyacaktır. Dilerseniz İngilizce Konuşma Pratikleri Nasıl Olmalı? başlıklı yazımıza göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngilizce konuşma alışkanlığı kazanmanın yolları nelerdir? Aşağıda sizler için hazırladık.

1- Kelime Dağarcığınızı Geliştirin

Her dilde olduğu gibi İngilizce konuşmak için de kelime dağarcığını geliştirmek oldukça önemli. Bir dili ana diliniz gibi konuşmak istiyorsanız öncelikle o dilde en çok konuşulan kelimelere hakim olmanız gerekiyor. İngilizce öğrenmeye başlarken de başlangıçta günlük en çok konuşulan kelimeleri ezberleyerek başlayabilirsiniz. Kelime ezberi yaparken sözlük kullanabilirsiniz. İngilizce dil seviyenize göre kitaplar okumak ve anlamını bilmediğiniz kelimelerin altını çizerek araştırma yapmak yeni kelimeler öğrenmenizi kolaylaştıracaktır. Diğer yandan ezberlenecek olan kelimeleri bir kağıda yazarak en çok vakit geçirdiğiniz alanlara yapıştırmanız da çok etkili olacaktır. Kelime ezberi yapabileceğiniz bir başka yöntem ise İngilizce kelime uygulamalarıdır. Telefon, tablet ve bilgisayarınıza indireceğiniz İngilizce kelime uygulamasının bildirimlerini açarak her bildirimde kelime çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde kelime haznenizi oldukça geliştirebilirsiniz.

2- Düzenli Aralıklarla İngilizce Konuşma Pratikleri Yapın

İngilizce konuşma alışkanlığı kazanmanın en önemli yollarından birisi de mevcut İngilizce seviyenize göre düzenli aralıklarla İngilizce konuşma pratikleri yapmaktır. Mevcut İngilizce dil seviyenize göre çalıştığınız dilbilgisi konularının ardından belli kalıplara göre cümleler kurarak günlük konuşma pratikleri yapmalısınız. Konuşarak Öğren bu konuda tam size göre. Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu, ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerden özel ders alma imkanı sunar. Böylece eğitmeninizle birebir İngilizce konuşma pratikleri yapabilir, İngilizce kelime ve cümleleri doğru telaffuzlarıyla birlikte öğrenebilirsiniz. Konuşarak Öğren ile günde 10,20,30 dakika zaman ayırarak İngilizce konuşma pratikleri yapabilir, kısa zamanda akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.

3- Konuşma Kulüplerine Katılın

İngilizce konuşma alışkanlığı kazanmanın bir başka yolu ise İngilizce konuşma kulüplerine katılmaktır. Konuşma kulüplerinde 4-6 kişilik gruplar halinde aynı seviyeden kişilerle ve uzman eğitmenler eşliğinde İngilizce konuşma pratikleri yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz. Böylece hem öğrendiklerinizi uygulayarak pratik kazanmış olursunuz hem de İngilizceyi doğru aksanıyla birlikte öğrenebilirsiniz. Konuşma kulüplerine düzenli aralıklarla katılmanız halinde zamanla İngilizce konuşmaktan çekinmeyecek ve akıcı bir şekilde konuşur hale geleceksiniz.

4- İngilizce Uygulamalardan Yardım Alın

İngilizce konuşma alışkanlığı kazanmanın bir yolu da günlük İngilizce öğreten uygulamalardan yardım almaktır. Telefon, tablet ya da bilgisayarınıza İngilizce uygulamaları indirerek bildirimleri açarak her bildirimde ders çalışmaya başlayabilirsiniz. Özellikle İngilizce çalışmaya zamanı olmayanlar çalışan ve okuyan kişiler için bu uygulamalar gün içinde kurtarıcı olabiliyor. Hangi mobil uygulamalar İngilizce konuşma pratiği yapmak için uygun? başlıklı yazımızda bu konu hakkında detaylı bilgiler verdik. Yoğunluğun arasında molalarda ya da ders aralarında uygulamaya kolayca giriş yaparak İngilizce çalışmak İngilizceyi günlük hayatın bir parçası haline getirmek bakımından oldukça önemlidir. Çünkü İngilizce ancak hayatınıza dahil edildiği sürece akılda kalıcıdır. Bu nedenle boş olan her vakit çalışılarak değerlendirilmelidir. Günde yarım saatinizi İngilizce çalışmak, öğrendiklerinizi unutmamak için yeterli bir çalışma süresidir. Bu süreyi istediğiniz kadar artırarak çalışmalarınızı devam ettirebilirsiniz.

5- Konuşarak Öğren ile İngilizce Konuşmaya Başlayın!

Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu, ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerden özel ders alma imkanı sunar. Böylece eğitmeninizle birebir İngilizce konuşma pratikleri yapabilir, İngilizce kelime ve cümleleri doğru telaffuzlarıyla birlikte öğrenebilirsiniz. En İyi Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren başlıklı yazımıza tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren online İngilizce konuşma kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz. Siz de İngilizce konuşmayı öğrenmeye yeni başladıysanız online İngilizce konuşma kursu Konuşarak Öğren’in kişiye özel esnek ders programlarına mutlaka göz atın.

Siz de kısa zamanda İngilizce konuşmak istiyorsanız Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Aşağıdaki yazılarımıza da göz atabilirsiniz:

Online İngilizce Konuşma Kursu Dersleri Nasıl Oluyor?

İngilizce öğrenme sürecinde hangi kaynaklar en faydalıdır?

İngilizce öğrenme sürecinde izlenmesi gereken doğru adımlar nelerdir?

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce Konuşma

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı