İngilizce Konuşma Pratikleri Nasıl Olmalı?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Akıcı bir şekilde İngilizce konuşmayı kim istemez ki? İngilizce konuşmak için yalnızca gramer bilgisi yetmez. Aldığınız eğitimlere ek olarak İngilizce konuşma pratikleri yapmak zamanla sizi daha ileriye taşıyacaktır. Bunun yolu ise düzenli İngilizce konuşma pratikleri yapmaktan geçiyor. Peki İngilizce konuşma pratikleri nasıl olmalı? Bu yazımızda detaylı bir şekilde yer verdik. Hazırsanız başlayalım.

İngilizce Konuşma Pratikleri Nasıl Olmalı?

İngilizce konuşma pratikleri yapabilmek için yeterli İngilizce seviyesine sahip olmalısınız. Bunun için İngilizce eğitimi veren kişi ya da kurumlardan dersler alabilirsiniz. Aldığınız derslere göre mevcut İngilizce seviyenizi de göz önünde bulundurarak konuşma pratikleri yapabilirsiniz. Dilerseniz İngilizce Konuşma Derslerine Nasıl Başlanır? başlıklı yazımıza göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngilizce konuşma pratiği yapmak için takip etmeniz gereken adımları aşağıda sizler için hazırladık. 

1- Günlük Konuşma Pratikleri Yapın

İngilizce konuşma pratikleri yapmanın ilk ve en önemli yolu mevcut İngilizce seviyenize göre planlı bir şekilde düzenli pratikler yapmaktır. Dilbilgisi konularını çalıştıktan sonra belli kalıplara göre cümleler kurarak günlük konuşma pratikleri yapmalısınız. Konuşarak Öğren bu konuda tam size göre. Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu, ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerden özel ders alma imkanı sunar. Böylece eğitmeninizle birebir İngilizce konuşma pratikleri yapabilir, İngilizce kelime ve cümleleri doğru telaffuzlarıyla birlikte öğrenebilirsiniz. Konuşarak Öğren ile günde 10,20,30 dakika zaman ayırarak İngilizce konuşma pratikleri yapabilir, kısa zamanda akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.

2- İngilizce Konuşma Kulüplerine Katılın

İngilizce konuşma pratikleri yapmanın en iyi yollarından birisi de konuşma kulüplerine katılmaktır. Konuşma kulüplerinde 4-6 kişilik gruplar halinde aynı seviyeden kişilerle ve uzman eğitmenler eşliğinde İngilizce konuşma pratikleri yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz. Böylece hem öğrendiklerinizi uygulayarak pratik kazanmış olursunuz hem de İngilizceyi doğru aksanıyla birlikte öğrenebilirsiniz. Konuşma kulüplerine düzenli aralıklarla katılmanız halinde zamanla İngilizce konuşmaktan çekinmeyecek ve akıcı bir şekilde konuşur hale geleceksiniz.

3- İngilizce Mobil Uygulamalardan Yardım Alın

İngilizce konuşma pratiği kazanmanın bir diğer yolu ise günlük İngilizce öğreten uygulamalardır. Telefon, tablet ya da bilgisayarınıza İngilizce uygulamaları indirerek bildirimleri açarak her bildirimde ders çalışmaya başlayabilirsiniz. Özellikle İngilizce çalışmaya zamanı olmayanlar çalışan ve okuyan kişiler için bu uygulamalar gün içinde kurtarıcı olabiliyor. Yoğunluğun arasında molalarda ya da ders aralarında uygulamaya kolayca giriş yaparak İngilizce çalışmak İngilizceyi günlük hayatın bir parçası haline getirmek bakımından oldukça önemlidir. Çünkü İngilizce ancak hayatınıza dahil edildiği sürece akılda kalıcıdır. Bu nedenle boş olan her vakit çalışılarak değerlendirilmelidir. Günde yarım saatinizi İngilizce çalışmak, öğrendiklerinizi unutmamak için yeterli bir çalışma süresidir. Bu süreyi istediğiniz kadar artırarak çalışmalarınızı devam ettirebilirsiniz.

4- İngilizce Müzik ya da Podcast Dinleyin

İngilizce konuşma pratiği yapmanın bir yolu da İngilizce müzik ya da podcast dinlemektir. Dinleyeceğiniz şarkının İngilizce sözlerini açarak şarkıcının kelimeleri nasıl telaffuz ettiğine bakabilir, şarkıyı ezberleyerek aynen tekrarlayabilirsiniz. Ritimlerle öğrenmek oldukça etkili bir yöntemdir. Bu şekilde eğlenerek öğrenmeniz mümkün. Bir diğer yöntem ise İngilizce podcast dinlemektir. İster evde ister arabada ya da yolda yürürken veyahut bir işle meşgulken podcast dinleyerek de İngilizce kelime ve cümlelere olan aşinalığınızı artırarak kendinizi geliştirebilirsiniz. 

5- Konuşarak Öğren ile İngilizce Konuşma Pratikleri Yapın!

Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu, ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerden özel ders alma imkanı sunar. Böylece eğitmeninizle birebir İngilizce konuşma pratikleri yapabilir, İngilizce kelime ve cümleleri doğru telaffuzlarıyla birlikte öğrenebilirsiniz. En İyi Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren başlıklı yazımıza tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren online İngilizce konuşma kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz. Siz de İngilizce konuşmayı öğrenmeye yeni başladıysanız online İngilizce konuşma kursu Konuşarak Öğren’in kişiye özel esnek ders programlarına mutlaka göz atın.

Siz de kısa zamanda İngilizce konuşmak istiyorsanız Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce Konuşma

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı