İngilizce Konuşma Becerilerini Geliştirmenin 7 Yolu!


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce konuşma becerisi, globalleşen dünyada her alanda ihtiyaç duyulan önemli bir yetenektir. İngilizce konuşma becerisi özellikle de iş hayatında rakiplerinize fark yaratacak ve özgeçmişinizi zenginleştirecek çok önemli bir unsurdur. İngilizce konuşma becerilerini ise geliştirmenin birçok farklı yöntemi vardır. Bu yazımızda İngilizce konuşma becerilerini geliştirmenin yollarından bahsettik. Hazırsanız başlayalım.

İngilizce Konuşma Becerilerini Geliştirmenin 7 Yolu!

İngilizce konuşmak, akademik alanda ve iş hayatında kariyer hedefi olan herkesin hayalidir. İngilizce konuşmanın bu kadar önemli olduğu günümüz dünyasında İngilizce konuşma becerilerinin nasıl geliştirilmesi gerektiği ise merak konusu. İngilizce konuşmak için öncelikli olarak iyi bir kurs ya da eğitmenden dersler alarak İngilizce konuşma alışkanlığı kazanmanız gerekiyor. Dilerseniz İngilizce Konuşma Alışkanlığı Nasıl Kazanılır? başlıklı yazımıza göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İşte İngilizce konuşma becerilerini geliştirmenin 7 yolu!

1- İlk Olarak İngilizce Konuşma Dersini Alacağınız Kurumu Seçin

İngilizce konuşma becerilerini geliştirmenin ilk yolu İngilizce eğitimi veren bir kuruma kaydınızı oluşturmanızdır. İster örgün eğitimi ister online eğitim modellerinden birini seçerek İngilizce öğrenme sürecini başlatabilirsiniz. Günümüzde ise en çok tercih edilen eğitim modeli online eğitimdir. Kurs seçimini yaparken eğitmenlerin deneyimli olmasına ve ders alacağınız kurumun güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Online eğitimler sayesinde, sınıf ortamındaki stresten uzak yüksek motivasyonla birlikte eğitim alabilirsiniz. Online eğitimler sınıf ortamı gibi kalabalık değildir. Konuşarak Öğren bu konuda tercih edebileceğiniz online platformdaki en iyi kursların en başında gelmektedir. Ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenler ile 10/20/30 dakikalık sürelerle ders çalışmaya başlayabilirsiniz. Kısa sürede İngilizce konuşmak için Hızlandırılmış Online İngilizce Kursu başlıklı yazımıza göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

2- Yeni Kelimeler Öğrenerek Kelime Haznenizi Geliştirin

İngilizce konuşma becerilerini geliştirmenin ikinci yolu yeni kelime öğrenerek kelime haznesini geliştirmektir. Bir dili ana diliniz gibi konuşmak istiyorsanız öncelikle o dilde en çok konuşulan kelimelere hakim olmanız gerekiyor. İngilizce konuşmaya başlarken de başlangıçta günlük en çok konuşulan kelimeleri ezberleyerek başlayabilirsiniz. Kelime ezberi yaparken sözlük kullanabilirsiniz. İngilizce dil seviyenize göre kitaplar okumak ve anlamını bilmediğiniz kelimelerin altını çizerek araştırma yapmak yeni kelimeler öğrenmenizi kolaylaştıracaktır. Diğer yandan ezberlenecek olan kelimeleri bir kağıda yazarak en çok vakit geçirdiğiniz alanlara yapıştırmanız da çok etkili olacaktır.

3- İngilizce Konuşma Uygulamalarından Yardım Alın

İngilizce konuşma becerilerini geliştirmenin üçüncü yolu ise günlük İngilizce konuşma alıştırmaları sunan uygulamalardır. Telefon, tablet ya da bilgisayarınıza İngilizce uygulamaları indirerek bildirimleri açarak her bildirimde ders çalışmaya başlayabilirsiniz. Özellikle İngilizce çalışmaya zamanı olmayanlar çalışan ve okuyan kişiler için bu uygulamalar gün içinde kurtarıcı olabiliyor. Yoğunluğun arasında molalarda ya da ders aralarında uygulamaya kolayca giriş yaparak İngilizce çalışmak İngilizceyi günlük hayatın bir parçası haline getirmek bakımından oldukça önemlidir. Çünkü İngilizce ancak hayatınıza dahil edildiği sürece akılda kalıcıdır. Bu nedenle boş olan her vakit çalışılarak değerlendirilmelidir. Günde yarım saatinizi İngilizce çalışmak, öğrendiklerinizi unutmamak için yeterli bir çalışma süresidir. Bu süreyi istediğiniz kadar artırarak çalışmalarınızı devam ettirebilirsiniz.

4- Konuşma Kulüplerine Katılım Sağlayın

İngilizce konuşma becerilerini geliştirmenin dördüncü yolu konuşma kulüplerine katılım sağlamaktır. Konuşma kulüplerinde 4-6 kişilik gruplar halinde aynı seviyeden kişilerle ve uzman eğitmenler eşliğinde İngilizce konuşma pratikleri yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz. Böylece hem öğrendiklerinizi uygulayarak pratik kazanmış olursunuz hem de İngilizceyi doğru aksanıyla birlikte öğrenebilirsiniz. Konuşma kulüplerine düzenli aralıklarla katılmanız halinde zamanla İngilizce konuşmaktan çekinmeyecek ve akıcı bir şekilde konuşur hale geleceksiniz.

5- Günlük Konuşma Pratikleri Yapın

İngilizce konuşma becerilerini geliştirmenin beşinci yolu ise günlük konuşma pratikleri yapmaktır. Hangi eğitim modelini seçerseniz seçin aldığınız eğitime sadık kalarak disiplinli, planlı ve programlı bir şekilde ders çalışmanız oldukça önemli. Konuşarak Öğren bu konuda tam size göre. Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu, ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerden özel ders alma imkanı sunar. Böylece eğitmeninizle birebir konuşma pratikleri yapabilir, İngilizce kelime ve cümleleri doğru telaffuzlarıyla birlikte öğrenebilirsiniz. Konuşarak Öğren ile günde 10,20,30 dakika zaman ayırarak İngilizce konuşma pratikleri yapabilir, kısa zamanda akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz. 

6- Speaking Alıştırmaları Yapın

İngilizce konuşma becerilerini geliştirmenin altıncı yolu ise speaking alıştırmaları yapmaktır. Speaking alıştırmalarını yapmak için birçok yöntem vardır. Bunlardan birisi de İngilizce bir kitabı sesli bir şekilde okumaktır. Telaffuzunu bilmediğiniz kelimelerin altını çizerek doğrusunu çeviri uygulamalarından öğrenebilirsiniz. Bir başka yöntem ise gazete, dergi ya da makaleleri okuma alıştırmaları yapmaktır. İlginizi çeken yazıları istediğiniz zaman sesli bir şekilde okuyarak İngilizce kelime ve telaffuzları akıcı bir şekilde konuşabilirsiniz. Zamanla İngilizce kelime hazneniz daha da gelişerek İngilizcenizin ilerlediğini fark edeceksiniz.

7- Konuşarak Öğren ile İngilizce Konuşma Becerinizi Geliştirin!

İngilizce konuşma becerilerini geliştirmenin yedinci ve en önemli adımı ise Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursuna kayıt olmaktır. Konuşarak Öğren, online İngilizce konuşma dersleri veren kurslar arasında en öne çıkan kurs olarak bilinmektedir. Konuşarak Öğren’in ders programları ve İngilizce konuşma dersleri yeni başlayanlara özel olarak hazırlanmaktadır. 37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren online İngilizce konuşma kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz. Siz de İngilizce konuşmayı öğrenmeye yeni başladıysanız online İngilizce konuşma kursu Konuşarak Öğren’in kişiye özel esnek ders programlarına mutlaka göz atın.

Siz de kısa zamanda İngilizce konuşmak istiyorsanız Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce Konuşma

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı