İngilizce Konuşma Becerisi Nasıl İlerletilir?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce konuşma becerisi, globalleşen dünyada her alanda ihtiyaç duyulan önemli bir yetenektir. İngilizce konuşma becerisi özellikle de iş hayatında rakiplerinize fark yaratacak ve özgeçmişinizi zenginleştirecek çok önemli bir unsurdur. İngilizce konuşma becerilerini ise ilerletmenin birçok farklı yöntemi vardır. Bu yazımızda İngilizce konuşma becerilerini ilerletmenin yollarından bahsettik. Hazırsanız başlayalım.

Günlük Konuşma Pratikleri Yapın

İngilizce konuşma becerisini ilerletmenin ilk yolu günlük konuşma pratikleri yapmaktır. İngilizce, her dilde olduğu gibi tekrar edilmediği zaman unutulabilen bir dildir. Bu nedenle günlük konuşma pratikleri yapmak İngilizceyi unutmamak açısından yararlı olacaktır. İngilizce konuşma pratiklerini kendi kendinize konuşarak da yapabilirsiniz. Bir diğer pratik yapabileceğiniz yöntem ise İngilizce konuşabileceğiniz kişiler ile konuşma pratikleri yapmaktır. İster telefonda ister mesaj yoluyla ana dili İngilizce olan kişilerle konuşmak da etkili bir yöntemdir. İngilizce konuşma pratikleri hakkında detaylı bilgi almak için İngilizce Konuşma Pratiği Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

İngilizce Konuşma Uygulamalarından Yardım Alın

İngilizce konuşma becerisini ilerletmenin bir diğer yolu ise günlük İngilizce konuşma alıştırmaları sunan uygulamalardır. Telefon, tablet ya da bilgisayarınıza İngilizce uygulamaları indirerek bildirimleri açarak her bildirimde ders çalışmaya başlayabilirsiniz. Özellikle İngilizce çalışmaya zamanı olmayanlar çalışan ve okuyan kişiler için bu uygulamalar gün içinde kurtarıcı olabiliyor. Yoğunluğun arasında molalarda ya da ders aralarında uygulamaya kolayca giriş yaparak İngilizce çalışmak İngilizceyi günlük hayatın bir parçası haline getirmek bakımından oldukça önemlidir. Çünkü İngilizce ancak hayatınıza dahil edildiği sürece akılda kalıcıdır. Bu nedenle boş olan her vakit çalışılarak değerlendirilmelidir. Günde yarım saatinizi İngilizce çalışmak, öğrendiklerinizi unutmamak için yeterli bir çalışma süresidir. Bu süreyi istediğiniz kadar artırarak çalışmalarınızı devam ettirebilirsiniz.

İngilizce Konuşma Kulüplerine Katılım Sağlayın

İngilizce konuşma becerisini geliştirmenin bir yolu da konuşma kulüplerine katılım sağlamaktır. Konuşma kulüplerinde 4-6 kişilik gruplar halinde aynı seviyeden kişilerle ve uzman eğitmenler eşliğinde İngilizce konuşma pratikleri yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz. Böylece hem öğrendiklerinizi uygulayarak pratik kazanmış olursunuz hem de İngilizceyi doğru aksanıyla birlikte öğrenebilirsiniz. Konuşma kulüplerine düzenli aralıklarla katılmanız halinde zamanla İngilizce konuşmaktan çekinmeyecek ve akıcı bir şekilde konuşur hale geleceksiniz.

Speaking Alıştırmaları Yapın

İngilizce konuşma becerisini ilerletmenin en iyi yollarından bir tanesi de speaking alıştırmaları yapmaktır. Speaking alıştırmalarını yapmak için birçok yöntem vardır. Bunlardan birisi de İngilizce bir kitabı sesli bir şekilde okumaktır. Telaffuzunu bilmediğiniz kelimelerin altını çizerek doğrusunu çeviri uygulamalarından öğrenebilirsiniz. Bir başka yöntem ise gazete, dergi ya da makaleleri okuma alıştırmaları yapmaktır. İlginizi çeken yazıları istediğiniz zaman sesli bir şekilde okuyarak İngilizce kelime ve telaffuzları akıcı bir şekilde konuşabilirsiniz. Zamanla İngilizce kelime hazneniz daha da gelişerek İngilizcenizin ilerlediğini fark edeceksiniz.

Konuşarak Öğren ile İngilizce Konuşma Becerinizi İlerletin!

İngilizce konuşma becerisini ilerletmenin en önemli adımı ise Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursuna kayıt olmaktır. Konuşarak Öğren, online İngilizce konuşma dersleri veren kurslar arasında en öne çıkan kurs olarak bilinmektedir. Konuşarak Öğren’in ders programları ve İngilizce konuşma dersleri yeni başlayanlara özel olarak hazırlanmaktadır. 37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren online İngilizce konuşma kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz. Siz de İngilizce konuşmayı öğrenmeye yeni başladıysanız online İngilizce konuşma kursu Konuşarak Öğren’in kişiye özel esnek ders programlarına mutlaka göz atın.

Siz de kısa zamanda İngilizce konuşmak istiyorsanız Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce Konuşma

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı