İngilizce Konuşma Pratiği Nerede Yapabilirim?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Çince ve İspanyolca’dan sonra dünyada en çok konuşulan dillerin başında İngilizce gelmektedir. Dolayısıyla İngilizce konuşmak, günümüzde küreselleşen dünyada her alanda aranan önemli bir yetkinlik olarak karşımıza çıkmaktadır. İngilizce bilmek ve doğru bir şekilde telaffuz etmek  ise ayrı bir önem taşıyor. Peki hayatımızda bu kadar önemli olan İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmak için nasıl ve nerede pratik yapılmalı? Gelin birlikte bakalım.

Konuşma Kulüplerine Katılın

İngilizce konuşma pratikleri yapmanın en iyi yollarından birisi de konuşma kulüplerine katılmaktır. Konuşma kulüplerinde 4-6 kişilik gruplar halinde aynı seviyeden kişilerle ve uzman eğitmenler eşliğinde İngilizce konuşma pratikleri yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz. Böylece hem öğrendiklerinizi uygulayarak pratik kazanmış olursunuz hem de İngilizceyi doğru aksanıyla birlikte öğrenebilirsiniz. Konuşma kulüplerine düzenli aralıklarla katılmanız halinde zamanla İngilizce konuşmaktan çekinmeyecek ve akıcı bir şekilde konuşur hale geleceksiniz.

Work and Travel Yapın

İngilizce konuşma pratikleri yapmanın bir başka yolu ise work and travel yapmaktır. Dört yıllık üniversite öğrencileri ve hazırlık sınıfı öğrencilerinin katılabildiği bu program sayesinde farklı ülkelerde çalışma fırsatına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda ana dili İngilizce olan bir ülkede çalışacağınız için de İngilizceye yoğun bir şekilde maruz kalarak doğru telaffuzları ile birlikte öğrenmeniz mümkün. Böylece hem özgeçmişinize bir deneyim ekleyebilir hem de kendinizi geliştirebilirsiniz.

Mobil Uygulamalardan Yardım Alın

İngilizce konuşma pratiği yapmanın yollarından birisi de günlük İngilizce öğreten uygulamalardır. Telefon, tablet ya da bilgisayarınıza İngilizce uygulamaları indirerek bildirimleri açarak her bildirimde ders çalışmaya başlayabilirsiniz. Özellikle İngilizce çalışmaya zamanı olmayanlar çalışan ve okuyan kişiler için bu uygulamalar gün içinde kurtarıcı olabiliyor. Yoğunluğun arasında molalarda ya da ders aralarında uygulamaya kolayca giriş yaparak İngilizce çalışmak İngilizceyi günlük hayatın bir parçası haline getirmek bakımından oldukça önemlidir. Çünkü İngilizce ancak hayatınıza dahil edildiği sürece akılda kalıcıdır. Bu nedenle boş olan her vakit çalışılarak değerlendirilmelidir. Günde yarım saatinizi İngilizce çalışmak, öğrendiklerinizi unutmamak için yeterli bir çalışma süresidir. Bu süreyi istediğiniz kadar artırarak çalışmalarınızı devam ettirebilirsiniz.

Uluslararası Değişim Programlarına Katılın

İngilizce konuşma pratikleri yapabileceğiniz harika yöntemlerden birisi de değişim programlarına katılmaktır. Uluslararası değişim programları sayesinde İngilizceyi yerinde konuşarak pratik kazanabilirsiniz. Bu programlar ile farklı bir ülkede yaşamanın tecrübesini kazanmanın yanı sıra İngilizce günlük konuşma terimlerine de hakim olabilirsiniz. Böylece İngilizceyi doğru telaffuzlarıyla birlikte öğrenmiş olursunuz.

İngilizce Müzik ya da Podcast Dinleyin

İngilizceyi konuşma pratiği yapmanın bir yolu da İngilizce müzik ya da podcast dinlemektir. Dinleyeceğiniz şarkının İngilizce sözlerini açarak şarkıcının kelimeleri nasıl telaffuz ettiğine bakabilir, şarkıyı ezberleyerek aynen tekrarlayabilirsiniz. Ritimlerle öğrenmek oldukça etkili bir yöntemdir. Bu şekilde eğlenerek öğrenmeniz mümkün. Bir diğer yöntem ise İngilizce podcast dinlemektir. İster evde ister arabada ya da yolda yürürken veyahut bir işle meşgulken podcast dinleyerek de İngilizce kelime ve cümlelere olan aşinalığınızı artırarak kendinizi geliştirebilirsiniz. 

Konuşarak Öğren ile İngilizce Konuşma Pratikleri Yapın!

Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu, ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerden özel ders alma imkanı sunar. Böylece eğitmeninizle birebir İngilizce konuşma pratikleri yapabilir, İngilizce kelime ve cümleleri doğru telaffuzlarıyla birlikte öğrenebilirsiniz. Dilerseniz İngilizce Konuşma Pratiği Ne Sıklıkla Yapılmalı? başlıklı yazımıza tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren online İngilizce konuşma kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz. Siz de İngilizce konuşmayı öğrenmeye yeni başladıysanız online İngilizce konuşma kursu Konuşarak Öğren’in kişiye özel esnek ders programlarına mutlaka göz atın.

Konuşarak Öğren ile günde 10,20,30 dakika zaman ayırarak İngilizce konuşma pratikleri yapabilir, kısa zamanda akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz. Siz de kısa zamanda İngilizce konuşmak istiyorsanız Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Aşağıdaki yazılarımıza da göz atabilrsiniz:

Yabancı Hocalarla İngilizce Konuşma Dersi

En İyi Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Online İngilizce Konuşma Kursu ile İngilizce Öğrenmeye Başla

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce Konuşma

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı