İngilizce Öğrenmek İçin 8 Neden!


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce öğrenmek günümüzde oldukça önemlidir. Özellikle globalleşen dünyada İngilizce, her alanda karşımıza çıkan önemli bir yetkinliktir. Gerek akademik alanda gerekse iş hayatında kariyer hedeflerinize ulaşmak için İngilizce öğrenmek ve akıcı bir şekilde konuşmak gerekiyor. Bu yazımızda İngilizce öğrenmek için 8 nedenden bahsettik. Hazırsanız başlayalım.

1- Dünya Dilini Öğrenin

İngilizce, bilindiği üzere Çince ve İspanyolca’dan sonra dünyada en çok konuşulan dillerin başında gelmektedir. Dolayısıyla İngilizce, akademik hayattan iş hayatına her alanda karşımıza çıkması muhtemel bir dil olduğundan bu dili doğru bir şekilde öğrenip telaffuz etmek ise ayrı bir önem taşıyor. İngilizce öğrendiğiniz takdirde dünyanın her yerinde insanlarla kolaylıkla iletişim kurabilir hatta yurt dışında okuma ve çalışma imkanına da sahip olabilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu bu konuda tam size göre. günde 10,20,30 dakika çalışarak İngilizcenizi geliştirebilir ve kısa zamanda İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabilirsiniz. İngilizceyi En Kısa Sürede Konuşarak Öğren ile Öğrenebilirisiniz başlıklı yazımızda bu konu hakkında detaylı bilgiler verdik.

2- Kariyerinizde Yükselin

İngilizce öğrenirseniz kariyerinizde de yükselme ve kendinizi gösterme şansına sahip olabilirsiniz. Artık çoğu şirket İngilizce konuşabilen adayları tercih ediyor. İngilizce öğrendiğiniz takdirde özgeçmişinizi güçlendirerek rakiplerinizin fark yaratabilirsiniz. Yabancı dil yetkinliğine sahip olursanız sadece ülkemizde değil farklı ülkelerde de çalışma deneyimine sahip olabilirsiniz. İngilizcenizi ilerletmek için kariyerinize turizm sektöründe başlayabilirsiniz. Bu sayede yabancı ülkelerden gelen turistlerle İngilizce konuşarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

3- Yurt Dışı Seyahatlerinizde Kolayca İngilizce Konuşun

İngilizce öğrenmek için bir başka neden ise gezdiğiniz ülkelerdeki insanlarla kolayca iletişime geçmektir. Gittiğiniz ülkede otelde, kafe ve restoranlarda, mağaza ve satıcılarla İngilizce konuşarak anlaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etmenin vermiş olduğu özgüvenle İngilizce konuşmak artık daha kolay hale gelecektir. Yurt dışında İngilizce konuşulan ülkelerde vakit geçirerek bir süre sonra İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabilmeniz mümkün. 

4- Akademik Alanda İlerleyin

İngilizce öğrenmek aynı zamanda akademik alanda ilerlemenizi ve kendinizi geliştirmenizi sağlar. Özellikle akademisyen olmak, yüksek lisans/doktora yapmak gibi hedefleriniz varsa İngilizce bilmek bu konuda çok avantaj sağlayacaktır. Çünkü bu hedeflerinize sahip olabilmeniz için birtakım sınavlara girmeniz gerekiyor. Bu sınavların arasında İngilizce de bulunmaktadır. Eğer yurt dışında okumayı düşünüyorsanız İngilizce seviyenizi tespit etmek amacıyla yine İngilizce sınavlarına girmeniz gerekebilir. Bu nedenle İngilizce öğrenmek için Konuşarak Öğren ailesine katılarak ana dili İngilizce olan eğitmenlerle İngilizce öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi için Yabancı Hocalarla İngilizce Konuşma Dersi başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

5- Kültürel Zenginliğe Ulaşın

Yeni bir dil öğrenmek, kültürel açıdan kendinizi geliştirmek için harika bir yöntem. İngilizce öğrenerek farklı kültürleri daha iyi anlayarak dünyaya daha geniş bir açıdan bakabilirsiniz. İngilizce yazıları daha rahat okuyabilir, yabancı müzikleri de kolayca anlayabilirsiniz. İngilizce öğrenmek gibi yeni bir şeyler öğrendiğimizde beynimiz aktif kalarak zihinsel fonksiyonların gelişmesine yardımcı olur. Bu bakımdan İngilizce öğrenmek kültürel zenginlik kazanmanın yanı sıra donanımlı bir insan olmak bakımından da harika bir kazanımdır. 

6- Yabancı Film ve Dizileri Altyazısız İzleyin

İngilizce öğrenmenin en büyük avantajlarından biri de İngilizce film ve dizileri altyazısız izleme olanağıdır. Günümüzde yabancı film ve dizilere erişim sağlayabileceğiniz birçok popüler platform bulunmaktadır. Telefon, tablet ya da bilgisayardan kolayca erişerek izleyeceğiniz dizi, film ya da belgeselin alt yazılarını ilk zamanlarda açarak yeni İngilizce cümleler öğrenebilir, İngilizceyi doğru telaffuzlarına hakim olabilirsiniz. Tavsiyem alt yazıları ilerleyen zamanlarda kapatarak izlemeye devam etmenizdir. Alt yazılı izlemeye çalışırken kelime ve cümlelere olan odaklanma süreniz giderek azalacaktır. Bu şekilde öğrenmenize de hiçbir faydası olmayacaktır. Bir süre sonra alt yazıları kapatarak izlemeye devam edebilirsiniz. Zaten bunu alışkanlık haline getirdiğiniz zaman İngilizceniz gelişecek ve alt yazılara da ihtiyacınız kalmayacaktır. 

7- Özgüven ve Motivasyonunuz Artsın

İngilizce öğrenmek kendinize olan güvenin artmasına neden olarak özgüvenli bir insan olmanıza yardımcı olur. Yeni bir dil öğrenmek kendinize yapabileceğiniz en iyi yatırımdır. Çünkü hem yetkinlik kazanacak hem de bu yetkinliğin açtığı kapılar size yeni şanslar getirecektir. Eğitim ve kariyer anlamında da kolayca ilerlemenizi sağlayacaktır. Bu da doğrudan kendinize olan güvenin giderek artmasına neden olacaktır. 

8- Konuşarak Öğren ile İngilizce Öğrenmeye Başlayın!

Konuşarak Öğren, online İngilizce konuşma dersleri veren kurslar arasında en öne çıkan kurs olarak bilinmektedir. Konuşarak Öğren’in ders programları ve İngilizce konuşma dersleri yeni başlayanlara özel olarak hazırlanmaktadır. 37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren online İngilizce konuşma kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz. Siz de İngilizce konuşmayı öğrenmeye yeni başladıysanız online İngilizce konuşma kursu Konuşarak Öğren’in kişiye özel esnek ders programlarına mutlaka göz atın.

Siz de İngilizce öğrenmek istiyorsanız Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı