İngilizce Reading (Okuma) Becerileri Nasıl Geliştirilir?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce, globalleşen dünyada akademik hayattan iş hayatına her alanda karşımıza çıkan evrensel bir dildir. Özellikle sınav ve iş mülakatlarında sıkça karşılaşılan İngilizce reading (okuma) becerisini geliştirmek oldukça önemli. Ayrıca İngilizce öğrenmek isteyen herkesin reading becerisini geliştirmesi ve düzenli olarak alıştırmalar yapması gerekiyor. Bu yazımızda İngilizce reading (okuma) becerisinin nasıl geliştirilmesi gerektiği hakkında detaylı bilgilere yer verdik. Hazırsanız başlayalım.

Düzenli Okuma Alıştırmaları Yapın

İngilizce reading (okuma) becerisini geliştirmenin ilk yolu düzenli okuma alıştırmaları yapmaktır. İngilizce öğrenirken okuma becerisinin gelişebilmesi için her gün yarım saatinizi okuma alıştırmaları yapmaya ayırmalısınız. İngilizce okuma alıştırmaları için İngilizce kitaplar okumalısınız. Günümüzde fiziksel kitapların haricinde sanal ortamda telefon ya da tabletinizden okuyabileceğiniz e-kitap (elektronik kitap) formatları da bulunmaktadır. Her gün düzenli okuma alıştırmaları yaparak okuma hızınızı ilerletebilir ve bir süre sonra okuduğunuzu anlayabilir hale gelebilirsiniz. Dilerseniz Kitap okuyarak İngilizce öğrenmek mümkün mü? başlıklı yazımıza göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 

İngilizce Uygulamalardan Yararlanın

İngilizce reading (okuma) alıştırmaları yapmanın bir diğer yolu ise İngilizce uygulamalardır. Uygulama marketlerinde yer alan İngilizce okuma alıştırmaları için tasarlanmış uygulamaları kolayca cihazınıza indirerek İngilizce okuma alıştırmaları yaparak İngilizce öğrenmeye başlayabilirisiniz. İndirdiğiniz uygulamanın bildirimlerini açarak her bildirimde okumaya başlayabilirsiniz. İngilizce reading uygulamalarının kolaylığı ise istediğiniz her yerde okuyabilme imkanı sağlamasıdır. İngilizce reading alıştırmaları yaparken aynı zamanda anlamını bilmediğiniz kelimeleri araştırarak kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz.

Çevrimiçi Dergi ve Gazete Okuyun

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte dergi ve gazeteler artık internet ortamında da yerini aldı. Telefon, tablet ve bilgisayardan kolayca erişildiği için günümüzde en çok çevrimiçi dergi ve gazeteler tercih ediliyor. Özellikle çalışan insanlar için büyük bir kolaylık olan dijital gazete ve dergiler sayesinde bilgi ve haberlere daha kolay erişim sağlanıyor. Haber siteleri kendi web siteleri haricinde İnstagram, Facebook ve X gibi insanların en çok kullandığı ve aktif olduğu uygulamalarda da yer alıyor. Dilerseniz İngilizce öğrenirken bu tarz İngilizce dergi ve gazeteleri web sayfalarında bildirimleri açıp uygulamalar üzerinden takip edebilir ve bu sayede de İngilizce reading (okuma) becerinizi geliştirebilirsiniz.

Bol Bol Makale Okuyun

İngilizce reading (okuma) becerisini geliştirebilmek için bir başka yöntem ise bol bol makale okumaktır. Her gün 15-20 dakikanızı ayırarak belirlemiş ve ilgilenmiş olduğunuz alanlar ile ilgili makale okuyarak İngilizce okuma becerilerinizi geliştirebilirsiniz. İster sanatsal, ister bilimsel makale olsun uzmanlık alanınızla ilgili okuyacağınız her makale aynı zamanda genel kültürünüzü geliştirecek harika bir seçenektir. Sevdiğiniz makaleleri okumak aynı zamanda motivasyonunuzu da artıracaktır. İngilizce öğrenme aşamasında bu yöntemle hem yeni kelimeler öğrenerek kelime dağarcığınızı geliştirebilir hem de okuma hızını artırabileceksiniz.

Konuşarak Öğren ile Okuma Becerilerinizi Geliştirin 

Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu, ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerden özel ders alma imkanı sunar. Böylece eğitmeninizle birebir konuşma pratikleri yapabilir, İngilizce kelime ve cümleleri doğru telaffuzlarıyla birlikte öğrenebilirsiniz. Konuşarak Öğren ile günde 10,20,30 dakika zaman ayırarak İngilizce konuşma pratikleri yapabilir, kısa zamanda akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için Hızlandırılmış Online İngilizce Kursu ile Zamandan Tasarruf Edin başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Konuşarak Öğren, online İngilizce konuşma dersleri veren kurslar arasında en öne çıkan kurs olarak bilinmektedir. Konuşarak Öğren’in ders programları ve İngilizce konuşma dersleri yeni başlayanlara özel olarak hazırlanmaktadır.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren online İngilizce konuşma kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz. Siz de İngilizce konuşmayı öğrenmeye yeni başladıysanız online İngilizce konuşma kursu Konuşarak Öğren’in kişiye özel esnek ders programlarına mutlaka göz atın.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı