Kitap okuyarak İngilizce öğrenmek mümkün mü?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce öğrenmek için birçok farklı yöntem vardır. Bunlardan birisi de kitap okuyarak İngilizce öğrenmek. Çoğu kişi İngilizce kitaplar okumanın İngilizce öğrenmeye faydası olduğunu söyler. Özellikle İngilizce öğrenmeye yeni başladıysanız bu yöntemi kullanarak İngilizce kelime ve cümlelerin doğru telaffuzlarını öğrenebilirsiniz. Peki kitap okuyarak İngilizce öğrenmek mümkün mü? İngilizce öğrenmek için kitap okumak sanıldığı gibi İngilizceyi geliştirir mi? Gelin birlikte bakalım.

Kitap okuyarak İngilizce öğrenmek

Her dilde olduğu gibi İngilizce öğrenmek için de kelime haznesini geliştirmek oldukça önemli. Bir dili ana diliniz gibi konuşmak istiyorsanız öncelikle o dilde en çok konuşulan kelimelere hakim olmanız gerekiyor. İngilizce okuyacağınız kitaptan anlamını bilmediğiniz kelimelerin altını çizerek çeviri yardımıyla doğrusunu öğrendiğiniz takdirde kelime haznenizi gelişecektir. Diğer yandan ezberlenecek olan kelimeleri bir kağıda yazarak en çok vakit geçirdiğiniz alanlara yapıştırmanız öğrenmenizi hızlandırmak bakımından da çok etkili olacaktır. Dil seviyenize uygun kitaplar seçmeniz burada dikkat etmeniz gereken en önemli unsurdur. Aksi halde seviyenize uygun olmayan kitaplar nedeniyle kitapta anlatılan olay akışını anlamanız güçleşebilir. İngilizce kitap okumaya yeni başlıyorsanız çok kalın olmayan ince kitapları tercih etmelisiniz. Bu şekilde İngilizce öğrenmeniz daha da kolaylaşacaktır. İngilizce öğrenmek hakkında daha fazla bilgi için Kendi Kendine İngilizce Öğrenmek İçin Tavsiyeler başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kitap okuyarak İngilizce öğrenmek mümkün mü?

Evet. Kitap okuyarak İngilizce öğrenmek mümkün. Kitap okumak kelime haznesini genişletmenin yanı sıra yeni bir dil öğrenmek için de harika bir yöntemdir. Düzenli aralıklarla İngilizce kitaplar okuyarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca kitap okumak için yalnızca fiziksel kitapları değil sanal ortamdaki elektronik kitapları da tercih edebilirsiniz. E-kitap olarak da kısaltılabilen elektronik kitapları istediğiniz zaman istediğiniz yerde okuyabilirsiniz. İngilizce kitap okumaya zamanınız yoksa sesli kitap uygulamalarından da yardım alabilirsiniz. Sesli kitap uygulamaları ile ister arabada ister herhangi bir işle meşgulken dinleyebilirsiniz.

Ancak bu yöntem İngilizce öğrenmek için tek başına yeterli değildir. Gramer konuları ve dilbilgisi kuralları yok sayılamayacak kadar önemlidir. Çünkü her cümle belli gramer kalıplarına göre kurulur. Bunun için mutlaka uzman eğitmenlerden yardım almalısınız. Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu, ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerden özel ders alma imkanı sunar. Böylece eğitmeninizle birebir konuşma pratikleri yapabilir, İngilizce kelime ve cümleleri doğru telaffuzlarıyla birlikte öğrenebilirsiniz. Konuşarak Öğren ile günde 10,20,30 dakika zaman ayırarak İngilizce konuşma pratikleri yapabilir, kısa zamanda akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için En İyi Online İngilizce Kursu: Konuşarak Öğren başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Konuşarak Öğren ile İngilizce Öğrenmeye Başlayın!

Konuşarak Öğren Online İngilizce kursunda istediğiniz eğitmenden ders alarak İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Hangi eğitim modelini seçerseniz seçin aldığınız eğitime sadık kalarak disiplinli, planlı ve programlı bir şekilde ders çalışmanız oldukça önemli. Konuşarak Öğren bu konuda tam size göre. 

  • Kişiye Özel Eğitmenlerle Birebir Ders İmkanı

İngilizceyi öğrenmek için Konuşarak Öğren kursunu seçtiğiniz takdirde esnek eğitim modelinden faydalanarak ders saatinizi ve hızınızı eğitmeninizle birlikte seçebilirsiniz. Böylece klasik kursların aksine geride kalma gibi durumlar söz konusu değildir. Örgün kurslardaki sınıf ortamındaki gerginlikten uzak eğitmeninizle birlikte birebir dersler alabilirsiniz. Konuşarak Öğren ana dili İngilizce olan eğitmenlerden birebir özel ders alma imkanı sunar. Bu şekilde İngilizce kelime ve telaffuzları doğru şekilde öğrenebilirsiniz. 

  • İnteraktif Eğitim Modeli

İngilizceyi öğrenmek için seçtiğiniz Konuşarak Öğren Online İngilizce kursunda yine online platformda dilediğiniz yerde telefon, tablet ya da bilgisayar aracılığıyla erişim sağlayabilirsiniz. Ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerle geleneksel sınıf ortamından uzak birebir özel dersler alabilir, istediğiniz kurs çeşidini seçerek öğrenmeye başlayabilirsiniz. Burada önemli olan İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabilmektir. Özel dersler aracılığıyla online ortamda heyecan yapmadan motivasyonunuz yüksek bir şekilde kısa zamanda İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.

  • İngilizceyi Online Platformda Öğrenin

Konuşarak Öğren Online İngilizce kursları sayesinde sınıf ortamındaki heyecan ve gerginlikten uzak bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz. Günümüzde ise en çok online kurs eğitim modeli tercih edilmektedir. Bu eğitim modeline kaydınızı yaptırdıktan sonra ilk olarak İngilizce dil seviyeniz tespit edilir ve ona göre bir ders programı oluşturulur. Diğer bir aşama ise iyi bir eğitmenden ders almaktır. Aldığınız eğitim sonunda derslerinizi düzenli olarak tekrar etmeniz ve pratikler yapmanız öğrendiklerinizin kalıcı hale gelmesi bakımından oldukça önemlidir.

  • Farklı Kurs Seçenekleri

İngilizceyi konuşarak öğreten online İngilizce kurslardan biri olan Konuşarak Öğren, eğitim almak isteyen kişilerin ihtiyaçlarına göre öğrencilere yönelik çeşitli kurs seçenekleri sunmaktadır. Örneğin; genel İngilizce konuşma kursları, iş İngilizcesi kursları, akademik İngilizce kursları, sınav hazırlık kursları gibi geniş kurs seçenekleri mevcuttur. Bu sayede geleneksel kurs modellerinin herkese aynı uyguladıkları eğitim modelinden uzak kişinin ihtiyaçlarına yönelik eğitimler almasını sağlar. Böylece kişi sıkılmadan kendi alanındaki konulara odaklanarak İngilizce öğrenebilirsiniz.

 37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren online İngilizce konuşma kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz. Siz de İngilizce konuşmayı öğrenmeye yeni başladıysanız online İngilizce konuşma kursu Konuşarak Öğren’in kişiye özel esnek ders programlarına mutlaka göz atın.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı