İngilizce Writing (Yazma) Becerileri Nasıl Geliştirilir?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce, globalleşen dünyada akademik hayattan iş hayatına her alanda karşımıza çıkan evrensel bir dildir. Özellikle sınav ve iş mülakatlarında sıkça karşılaşılan İngilizce writing (yazma) becerisini geliştirmek oldukça önemli. Ayrıca İngilizce öğrenmek isteyen herkesin yazma becerisini geliştirmesi ve düzenli olarak alıştırmalar yapması gerekiyor. Bu yazımızda İngilizce writing (yazma) becerisinin nasıl geliştirilmesi gerektiği hakkında detaylı bilgilere yer verdik. Hazırsanız başlayalım.

Gramer Konularına Çalışın

İngilizce writing (yazma) becerilerini geliştirmek için başlangıçta gramer konularına hakim olmanız gerekiyor. İngilizce gramer konularını ise konu anlatımlı kaynaklardan faydalanarak çalışmalara başlayabilirsiniz. Konu anlatımlı kaynaklara ise her gün vaktinizi ayırmalısınız. Özellikle gramer konuları İngilizce sözcük ve kalıplarını içeren önemli bilgilere yer verildiği için düzenli tekrarlar yapılarak bilgiler taze tutulmalıdır. Her gün belli aralıklarla konu anlatımlı kitaplarda yer alan gramer konularını çalışarak İngilizce yazma becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca İngilizce öğrenme tabanlı konu anlatımlı kitapların haricinde internette yer alan konu anlatımlı video ve makalelerden de yararlanabilirsiniz. Bu sayede farklı ders materyallerini kullanarak interaktif bir eğitim almış olursunuz. 

Düzenli Yazma Alıştırmaları Yapın

İngilizce writing (yazma) becerisini geliştirmenin ikinci yolu düzenli yazma alıştırmaları yapmaktır. İngilizce yazma becerisinin gelişebilmesi için her gün yarım saatinizi dinleme alıştırmaları yapmaya ayırmalısınız. İngilizce gramer konularını işledikten sonra belli kalıplara göre cümleler kurarak düzenli pratikler yapmalısınız. Bunun nedeni ise öğrendiklerinizi kalıcı hale getirilmesini sağlamaktır. Haftalık ders çalışma programına sadık kalarak düzenli yazma alıştırmaları yapmanız halinde başarı kaçınılmaz olacaktır. İngilizce öğrenme aşamasında ise öğrendiklerinizi yazarak mutlaka tekrar etmelisiniz. Fakat tek başınıza ders çalışmak yeterli olmayabilir. Bunun için mutlaka uzman eğitmenlerden yardım almalısınız. Konuşarak Öğren bu konuda tam size göre. Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu, ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerden özel ders alma imkanı sunar. Böylece eğitmeninizle birebir konuşma pratikleri yapabilir, İngilizce kelime ve cümleleri doğru telaffuzlarıyla birlikte öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi için Yabancı hocalarla İngilizce konuşma dersi başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. 

Kelime Haznenizi Geliştirin

İngilizce writing (yazma) becerilerini kazanmak için kelime haznesini geliştirmek oldukça önemli. İngilizce yazabilmek için başlangıçta günlük en çok konuşulan kelimeleri ezberleyerek başlayabilirsiniz. Kelime ezberi yaparken sözlük kullanabilirsiniz. İngilizce dil seviyenize göre kitaplar okumak ve anlamını bilmediğiniz kelimelerin altını çizerek araştırma yapmak yeni kelimeler öğrenmenizi kolaylaştıracaktır. Diğer yandan ezberlenecek olan kelimeleri bir kağıda yazarak en çok vakit geçirdiğiniz alanlara yapıştırmanız da çok etkili olacaktır. Kelime ezberi yapabileceğiniz bir başka yöntem ise İngilizce öğrenme tabanlı kelime uygulamalarıdır. Telefon, tablet ve bilgisayarınıza indireceğiniz İngilizce kelime uygulamasının bildirimlerini açarak her bildirimde kelime çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde kelime haznenizi oldukça geliştirebilirsiniz.

İngilizce Uygulamalardan Yardım Alın

İngilizce writing (yazma) becerilerini kazanmanın diğer yollarından birisi de günlük İngilizce yazma becerilerinin geliştirilmesini sağlayan uygulamalardır. Telefon, tablet ya da bilgisayarınıza İngilizce uygulamaları indirerek bildirimleri açarak her bildirimde yazma alıştırmalarını çalışmaya başlayabilirsiniz. Özellikle İngilizce çalışmaya zamanı olmayanlar çalışan ve okuyan kişiler için bu uygulamalar gün içinde kurtarıcı olabiliyor. Yoğunluğun arasında molalarda ya da ders aralarında uygulamaya kolayca giriş yaparak İngilizce çalışmak İngilizceyi günlük hayatın bir parçası haline getirmek bakımından oldukça önemlidir. Çünkü İngilizce öğrenme ancak hayatınıza dahil edildiği sürece akılda kalıcıdır. Bu nedenle boş olan her vakit çalışılarak değerlendirilmelidir. Günde yarım saatinizi İngilizce yazılar yazarak çalışmak, öğrendiklerinizi unutmamak için yeterli bir çalışma süresidir. Bu süreyi istediğiniz kadar artırarak çalışmalarınızı devam ettirebilirsiniz.

Konuşarak Öğren ile Yazma Pratikleri Yapın

Online İngilizce kursunda istediğiniz eğitmenden ders alabilirsiniz. Hangi eğitim modelini seçerseniz seçin aldığınız eğitime sadık kalarak disiplinli, planlı ve programlı bir şekilde ders çalışmanız oldukça önemli. Konuşarak Öğren bu konuda tam size göre. Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu, ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerden özel ders alma imkanı sunar. Böylece eğitmeninizle birebir konuşma pratikleri yapabilir, İngilizce kelime ve cümleleri doğru telaffuzlarıyla birlikte öğrenebilirsiniz. Konuşarak Öğren ile günde 10,20,30 dakika zaman ayırarak İngilizce konuşma pratikleri yapabilir, kısa zamanda akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz. 

Konuşarak Öğren, online İngilizce konuşma dersleri veren kurslar arasında en öne çıkan kurs olarak bilinmektedir. Konuşarak Öğren’in ders programları ve İngilizce konuşma dersleri yeni başlayanlara özel olarak hazırlanmaktadır. 37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren online İngilizce konuşma kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz. Siz de İngilizce konuşmayı öğrenmeye yeni başladıysanız online İngilizce konuşma kursu Konuşarak Öğren’in kişiye özel esnek ders programlarına mutlaka göz atın.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı