En Kolay İngilizce Öğrenme Yolları


basit ingilizce öğrenmek
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Kolay İngilizce Öğrenmek İstiyorum

İngilizce öğrenmek istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Basit İngilizce öğrenme yolu yok mu, düşünenlerden misiniz? O halde basit İngilizce öğrenme yolları konusunda sizleri aydınlatalım. Yazımıza devam etmeden önce Konuşarak Öğren tarafından sunulan ücretsiz bir derse katılmak isterseniz buraya tıklayarak kayıt olmanız yeterli.

İngilizce Öğrenmek İçin Nereden Başlamak Gerekir?

 İngilizce öğrenmek istiyorsanız, öncelikle kendinizi dil öğrenmek için motive etmelisiniz. Kendinize koyacağınız bir hedefle, gerekli motivasyonu sağlayabilirsiniz. İstemek, öğrenmek için atacağınız ilk adımdır. Daha sonra İngilizce bilgi seviyenizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Çünkü yeni başlayanlar ve orta seviye İngilizce bilenler için farklı öğrenme modelleri uygulanır.

Diğer taraftan gramer konusunda bilgi sahibi olabilir, ancak konuşma ve dinleme konularında eksiğiniz olabilir. Okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerinizin seviyelerinizi belirledikten sonra kendinize uygun bir program için kolları sıvayabilirsiniz.

Eğer sıfırdan İngilizce öğrenecekseniz, bu gramer yani dilbilgisi ve kelime ezberleme ile başlamanızı öneririz. Dilbilgisi, kelimeler ve anlamları, fiiller, zamanlar gibi temel konuların üzerinde de yoğunlaşarak kolay İngilizce öğrenebilirsiniz.

İngilizce Eğitimine Kaç Yaşında Başlamak Gerekir?

Erken yaşta ikinci bir dil eğitimi almanın daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bebeklik çağlarında başlayan dil öğrenme, dinleme ve taklit etme yolu ile doğal yollardan sağlanır ve beynin ana dil bölgesinde yer ederken, ergenlik dönemine doğru ve sonrasında öğrenilen ikinci dil beynin farklı bir bölümünde yer almaya başlar. Bu yüzden öğrenilen bilgileri aktif tutmak için, pratik yapmak ve çaba sarf etmek gerekir.

Her yaş grubu için çeşitli eğitim metotları kullanılıyor. Çocuklar daha doğal yollarla, yaş gruplarının getirdiği algı farklılıklarıyla eğitim görürken, ergenlik dönemi ve sonrası yaş gruplarında bulunan insanlar için daha önceden bildikleri ana dilin üzerine yeni bir dil öğrenme durumundan dolayı daha kapsamlı bir eğitim stratejisi uygulanıyor.

Bu konuda daha detaylı bilgi edinmek için ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

Erken yaşta dil öğrenimi, size veya çocuğunuza daha akıcı konuşma imkânı sağlayabilir. İngilizce dil eğitimi üzerine zamanında yoğunlaşmamış olabilirsiniz. Üzülmeyin, beynimiz hangi yaşta olursak olalım, dil öğrenme becerisine sahiptir. Unutmayın, öğrenmenin yaşı olmaz, uygun eğitim metotları ile her şey mümkün.

İngilizce be like Kullanımı Nasıldır?

Evde İngilizce Öğrenmek Mümkün Mü?

Eğer kalabalık sınıflarda ders dinlemeyi sevmiyorsanız, yollarda vakit harcamak istemiyorsanız, evinizin konforlu ortamında İngilizce öğrenebilirsiniz.

Günümüzün getirdiği yenilikler sayesinde, evde İngilizce öğrenmek için birden fazla seçeneğiniz var. Üstelik onlarca kitap ve CD’ye sahip pahalı setler veya saat ücreti yüksek özel ders veren öğretmenlerden çok daha ucuz ve pratik. İnternet üzerinden alacağınız online eğitimler sayesinde, size uygun programlarla istediğiniz an, telefon, tablet veya bilgisayar ile profesyonel eğitmenlerle iletişim halinde olabilir, aplikasyonlarda bulunan, sizin için hazırlanmış notları çalışabilir ve bol bol test çözerek seviyenizi ilerletebilirsiniz. Çalışma disiplininiz oturttuğunuz sürece, evde İngilizce eğitimi alabilirsiniz.

İngilizce Öğrenme Aşamaları

İngilizce öğrenirken eğitim genel olarak okuma, dinleme, yazma ve konuşma şeklinde ilerlemektedir. İlk üç aşamada dilin yapısını, kurallarını, kelime çeşitliliğini öğrenirken, konuşma ile beraber temel İngilizce eğitimi tamamlamış olursunuz.

İngilizce öğrenme aşamaları, belli seviyelere göre gruplandırılır. Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) uluslararası bağlamda tanınmış bir standarttır. Bu programa göre 6 adet seviye bulunuyor.

 • A1 (Beginner) Seviyesi: Basit günlük yaşam ifadelerini konuşup, yazabilen, kendini tanıtabilen, kısa metinleri okuyup anlayabilen insanların bulunduğu seviyedir.
 • A2 (Elementary) Seviyesi: Yakınında olan alanlara dair cümleleri ve sık kullanılan ifadeleri anlayabilen, bilgi sahibi olduğunu konularda bilgi alışverişinde bulunabilen, kendi geçmişi hakkında basit açıklamalar yapabilen insanların bulunduğu seviyedir.
 • B1 (Intermediate) Seviyesi: İngilizce konuşulabilen ülkelerde karşılaşabileceği çoğu durumun üstesinden gelebilen, kendi ilgi alanları hakkında basit yazılar yazıp – konuşabilen, temel dilbilgisini kavramış olan insanların bulunduğu seviyedir.
 • B2 (Upper Intermediate) Seviyesi: Genel bilgisine hakim, kendini geniş kapsamda ifade edebilen, akademik çalışmalarda bulunabilen, hızlı okuyup – anlayabilen, akıcı bir konuşma diline sahip olan insanların bulunduğu seviyedir.
 • C1 (Advanced) Seviyesi: Akıcı ve dilbilgisi açısından doğru cümlelerle istediği konu hakkında yazılar yazabilen, kendi alanında olmasa bile uzun ve bilimsel makaleleri okuyup anlayabilen, dili rahatça konuşabilen insanların bulunduğu seviyedir.
 • C2 (Proficient) Seviyesi: Anadili gibi İngilizce konuşabilen, yazabilen, okuyabilen, akademik, iş ve politik konuları tartışabilen, iş terminolojisine hakim olan insanların bulunduğu seviyedir.

Kolay İngilizce Öğrenme Teknikleri

basit ingilizce

İngilizce öğrenme konusunda birçok farklı metot bulunuyor. Farklı seviyeler için farklı eğitim programları uygulamak gerekiyor. Bazı modeller ezber tekniklerine dayanırken, bazı modeller ise deneyime, bazı modeller klasik eğitim öğretilerine dayanır. Basit İngilizce öğrenme yolları için bir analiz yaptık. Aşağıda, İngilizce öğrenme yolundaki tüm teknikleri görebilirsiniz. Bu yöntemlerden, kendinize uygun olanları deneyebilir, İngilizcenizi geliştirebilirsiniz

Kelime ezberleme yolu ile İngilizce öğrenme

Birçok kişi için, yabancı dil eğitimi deyince akla ilk kelime hakimiyeti geliyor. Kelime dağarcığını geliştirmek, cümle kurarken anlatımıza zenginlik katabilir, okuduğunuz metinlerde ve dinlediğiniz konuşmalarda daha fazla kelime anlamanızı sağlayabilir. Fakat tek başına kelime ezberlemek size dil hakimiyetini vermez. Ezberlemek, modern metotların çağında, dil öğrenme konusunda basit bir adımdan ibarettir.

Okuma pratiği ile basit İngilizce

Kelime dağarcığınızın gelişmesiyle okuduğunuzu anlamanız kolaylaşır. Okuduğunuz kısa öyküler, makaleler veya kitaplar size yeni cümle yapıları, kelime kullanımları konusunda katkı sağlar. Sadece basılı yayın ile sınırlı kalmayın, internet üzerinden ulaşabileceğiniz İngilizce haber sitelerini takip edebilir, forumlarda yazılanlara göz gezdirerek daha fazla okuma kaynağı edinebilirsiniz.

Video izleyerek İngilizce

Günümüzde sosyal medya araçlarının yaygınlığı artık tüm toplumu, dijital bir devrimin içine aldı diyebiliriz. Youtube, Vimeo ya da Scorp gibi platformlar, Younow ya da Udemy gibi video odaklı eğitim platformları aracılığı ile birçok video izleyerek, İngilizce cümleleri anlama kabiliyetinizi geliştirebilirsiniz. Üstelik ne kadar çok İngilizce konuşma dinlerseniz, konuşma becerileriniz de o kadar hızlı gelişir. Basit İngilizce eğitiminin yolu birçok kişi için video izleyerek kendini geliştirmek ve pratik yapmaktan geçer.

İngilizce öğrenmek için dizi ve film

Dizi ve film izleyerek İngilizce öğrenmek, en keyifli yöntem olarak kabul edilebilir. Başlangıç seviyesinde animasyon serileri takip ederek basit İngilizce kullanımı öğrenebilir, televizyonda İngilizce yayın yapan kanalları izleyebilir veya Netflix gibi yayın programlarına kayıt olabilirsiniz. Filmleri önce altyazılı daha sonra altyazısız olarak izlemeniz, güzel bir tekrar çalışması olacaktır.

Deneyime dayalı İngilizce eğitimi

Basit İngilizce eğitimi, asla ezbere dönük bir yaklaşım içermez. Modern metotların bir bütünü olarak deneyime dayalı İngilizce eğitim, bu başlıklarda sayılan en önemli teknik olabilir. İngilizce sadece ezber yaparak öğrenilemez, daima pratik yapmalı ve seviyenize uygun bir program belirleyerek çalışmalısınız.

Akıcı İngilizce Konuşmak İçin Nasıl Çalışmalısınız?

İngilizce dil eğitimi, her zaman devam eden bir süreçtir. İleri seviyelerde bile öğrenilecek çok fazla şey vardır. Sürekli pratik yapmanız ve İngilizce konuşmanızı geliştirmeniz gerekir.

İngilizce dilinde birden fazla aksan bulunur: Amerikan İngilizcesi, İngiliz İngilizcesi, Avusturalya İngilizcesi, Hindistan İngilizcesi gibi. Farklı aksanlarda İngilizce kayıtları dinleyerek ve tekrar yaparak dilinizi geliştirebilirsiniz. Bu sayede konuşmalarda anlama zorluğu çekmezsiniz ve aktif bir rol üstlenirsiniz.

İngilizce dizi, film ve podcastleri takip edin. Arkadaşlarınız ve yeni insanlarla internet üzerinden İngilizce sohbet edin, İngilizce konuşulan aktivitelere katılın.

Kendinizi temel anlamlardan daha fazlasını anlamak için zorlayın, kelime telaffuzlarını dinleyin, tekrar edin, cümle içinde kullanmaya çalışın. Vurgu ve anlam farklılıklarına dikkat edin.

Eğitmeniniz ile kendinize bir konuşma seansı belirleyin, birlikte hatalarınızı gözden geçirin. Hayatınızın geneline yayarak kolayca İngilizce konuşmanızı akıcı hale getirebilirsiniz.

“Basit İngilizce Öğrenmek İstiyorum” Diyorsanız…

Türkiye’de bu konuda on binlerce kişinin tercih ettiği büyük bir marka haline gelmiş Konuşarak Öğren, anadili İngilizce olan ABD’li eğitmenler ile her gün kısa zaman dilimlerinde konuşarak, kendinizi geliştirmenizi ve İngilizceyi deneyim ile öğrenmenizi sağlayan bir araçtır. “Basit İngilizce öğrenmek istiyorum” diyorsanız, size kısaca Konuşarak Öğren’in özelliklerinden bahsedelim.

 • Her gün 10 ya da 20 dakika gibi kısa zaman dilimlerinde görüşmelerinizi gerçekleştirirsiniz,
 • İnternet sayesinde istediğiniz her an ve her yerde, telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Eğitmeninizin anadili İngilizce olduğu için, siz de o aksana ve o doğallığa zaman içinde hakim olursunuz,
 • Konuşarak Öğren’in sunduğu geniş gramer ve kelime arşivinden faydalanabilirsiniz,
 • Ekonomik olması ile bütçenizi zorlamaz.

Hepsinden önemlisi de, bu hizmeti denemek tamamen ücretsizdir. Ana sayfadaki formu hızlı bir şekilde doldurarak, siz de bugün İngilizce öğrenmek için bir adım atın!

Kolay yöntemlerle İngilizce öğrenmeye başlamak için İngilizceyi en kolay yöntem ile yani konuşarak öğreten online İngilizce kursu Konuşarak Öğren‘i deneyimleyebilirsiniz.

SORU CEVAP

Akıcı İngilizce Konuşmak İçin Nasıl Çalışmalısınız?

İngilizce’de 7 tane aksan vardır. Bu aksanları akıcı bir şekilde konuşabilmeniz için çok fazla konuşma pratiği yapmanız gerekir.

Evde İngilizce Öğrenmek Mümkün Mü?

Evde İngilizce öğrenmek tabiki de mümkün. Günümüz teknolojisi ile artık online olarak İngilizce eğitimi alabilir ve kolaylıkla İngilizce öğrenebilirsiniz.

İngilizce Eğitimine Kaç Yaşında Başlamak Gerekir?

İngilizce eğitimine başlamak için belirli bir yaş yoktur. Her yaşta İngilizce öğrenilebilir.

İngilizce Öğrenmek İçin Nereden Başlamak Gerekir?

Öğrenmeye başlamadan önce kendinizi öğrenmeye motive etmelisiniz. Daha sonra kendinize bir yol haritası çizerek online İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı